Foto: Facebook

Jak informuje “Do Rzeczy” Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz wszczęła postępowanie w sprawie znieważenia Polaków przez Jasia Kapelę na jego facebookowym profilu. Czy tropiciel “siewców nienawiści” w internecie trafi do więzienia?

Jaś Kapela
Foto: Facebook

Znane staropolskie przysłowie mówi: “Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”. W przypadku Jana Kapeli, zwanego Jasiem, pasuje jak ulał. Działacz “Krytyki Politycznej” z takim zaangażowaniem tropił rzekome przykłady nawoływania do nienawiści, a jak się okazuje sam może zosać skazany w podobnej sprawie. Na wniosek i pod nadzorem prokuratury 15 lipca śledztwo ws. wpisów Kapeli wszczął Wydział Dochodzeniowo-Śledczy warszawskiej policji.

Dziennikarz “Do Rzeczy” słusznie pyta, czy prokuratura sprawą Jasia Kapeli zajmie się z równym zaangażowaniem co w podobnych, wśród których można wspomnieć choćby dochodzenie ws. rzekomego nawoływania do nienawiści przez portal “Nie dla islamizacji Europy”. Odpowiedź na to pytanie poznamy wkrótce.

18 KOMENTARZE

 1. Tu są trzy sprawy: obraza uczuć religijnych, znieważenie głowy innego państwa, znieważenie Rzeczpospolitej. Nieobyczajne zachowanie można jeszcze dorzucić z racji wulgaryzmów.
  Ćpuny ze squotów wypisują różne rzeczy na murach, ale miejsce ćpunów jest za kratkami lub w psychiatryku.

  1

  0
  • to jak obraza uczuc religijnych (katolickich) to zle do pierdla, ale najezdzac na muzulmanow, to dobrze. debile sa w kazdej religii, lepiej chyba sie wysadzic nio dzieci gwalcic…

   0

   0
 2. Chodzi o znieważanie Polski. Dziwi mnie tylko to, że to coś zwane Jasiem Kapela (nie chcę mówić że to mężczyzna czy kobieta, bo może też jak Ania Grodzka ma wyrok sądu że nie wolno do niego się jakoś zwracać) umieściło u siebie na FB już dawno tę fotografię i nikt palcem nie kiwnął. Mimo że ścigał ludzi za wszystko, łącznie z wyśmiewaniem policji itp.itd. Cieszę się że sprawa została poruszona a jeszcze lepiej że zajęła się tym Nowa Prawica.

  0

  0
 3. Straszne! Ciemnogród, Inkwizycja, stosy… Nie to co spokojny i postępowy Irak, Syria, Palestyna, Arabia Saudyjska…

  0

  0
 4. Panowie – prośba. Jako dziennikarze monitorujcie tę sprawę. Jestem ciekawy, jak to się dalej rozwinie. Tak się składa, ze działalność Kapeli jest dużo bardziej szkodliwa niż NDIE. Sam jeden Jaś wywołuje więcej negatywnych emocji i niechęci, niż całe islamskie towarzystwo w Europie;) dlatego, powtarzam – prokuratura musi się głęboko zastanowić, kto jest większym szkodnikiem.

  0

  0
 5. Ale niby gdzie “Do rzeczy” tak informuje? W piśmie nic nie ma, w internecie też nie widzę. 15 lipca nikt jeszcze o tym zdjęciu nie słyszał, dopiero 25 GW poinformowała, że została wczęta sprawa przeciwko NDIE. Najwyraźniej znowu Państwo kłamią.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.