Ostatni atak terrorystyczny na Francję sprawił, że cała Europa wstrzymała oddech, a krew w jej żyłach zastygła. Okrucieństwo, perfidia i brutalność islamskich terrorystów zaskoczyła wszystkich. Przez moment wielu myślało, że to jest moment przełomu, że teraz Europa musi się obudzić i coś zrobić inaczej zginie od kul islamskich bojowników chcących podbić Europę i ustanowić tu kalifat. Niestety, nawet tak mocny zimny prysznic nie był w stanie Europy obudzić.

Chyba wszyscy mamy wrażenie, że politycy w swojej mowie-trawie po zamach zwyczajnie się pogubili. Opinia społeczna była karmiona narracją, że zamachowcami byli Francuzi i Belgowie, co celnie zripostował Tomasz Terlikowski pytając, dlaczego wobec tego Francja zdecydowała się na bombardowanie Syrii zamiast leżącej niedaleko Brukseli. Ale jest jedna osoba, która cały czas mówi jak jest, nie bawi się w polityczną poprawność i wzywa do konkretnej odpowiedzi na okrucieństwo i inwazję Islamu. Ta osoba to oczywiście Mariusz Max Kolonko.

W swoim najnowszym programie MaxTV „11/13 Atak w Paryżu” dostępnym w serwisie youtube Kolonko nie owija w bawełnę i nazywa rzeczy po imieniu mówiąc, że wojna cywilizacji trwa, a muzułmańska nawałnica zaatakowała serce proliberalnej Europy zabijając 129 osób. Dziennikarz w swoim programie przytacza słowa Prezydenta USA Baracka Obamy, który na kilka godzin przed tragicznymi zamachami w jednym z wywiadów telewizyjnych powiedział, że cel jakim było powstrzymanie ISIS i zaprzestanie jego ciągłego umacniania się zostało zakończone sukcesem. I tak „sukces”, o którym mówił Obama 9 godzin później zaowocował szeroko zakrojoną akcją terrorystyczną na stadion Stade de France, paryskie restauracje i kawiarnie oraz teatr Bataclan. I tak 10 miesięcy po ataku terrorystycznym na redakcję Charlie Hebdo, islamscy bojownicy zaatakowali po raz kolejny europejską kulturę, europejski styl życia i ubogacili kulturalnie Francję w najstraszniejszy sposób po II wojnie światowej. Jeśli 9 terrorystów było w stanie sparaliżować jeden z najpotężniejszych krajów europejskich i światowych, postawić na nogi służby specjalne wszystkich pozostałych i wyprowadzić wojsko na ulice Brukseli to strach pomyśleć co mogą zrobić wszyscy ci terroryści, których Państwo Islamskie przerzuciło do Europy w morzu „uchodźców”.

Mariusz Max Kolonko stawia sprawę wprost i mówi, że jednym z podstawowych problemów Europy jest brak wyraźnego i odważnego przywództwa. Jean Claude Juncker, Donald Tusk, Federica Mogherini i Martin Schultz nie są przywódcami mogącymi wyciągnąć Europę z największego kryzysu w jakim nasz kontynent się znalazł od czasu II wojny światowej. Kolonko wskazuje, że zarażeni bakterią poprawności politycznej i chęci utrzymania władzy unijni przywódcy są niezdolni do działania, a 20 bomb które prezydent Francji wysłał do Syrii wyglądają marnie z liczbą 1200 bomb, które G.W. Bush wysłał w odpowiedzi na 11 września.
Niestety rzeczywistość jest bardzo przykra. Europa i Europejczycy są rozbrojeni i nie mają szans stanąć wobec dobrze uzbrojonych i równie dobrze wyszkolonych islamskich bojowników. Max Kolonko, przypomina, że Francja ma jedno z najbardziej restrykcyjnych w Europie praw dotyczących dostępu do broni, co skutkuje że na 100 mieszkańców tego kraju przypada tylko 31 pistoletów. Sytuacja ta wygląda jeszcze dramatyczniej w Polsce, tylko 1 pistolet musi obronić aż 100 obywateli. Remedium Unii na problemy z terroryzmem jest więc projekt jeszcze większego ograniczenia dostępu obywateli europejskich do broni, podczas gdy muzułmanie mają jej aż nadto. Niestety, unijni biurokraci, których jest 2 razy więcej niż żołnierzy brytyjskich nie będą w stanie obronić Europy, co Kolonko gorzko podkreśla. Dlatego jego zdaniem ważne jest by polskie społeczeństwo jak najszybciej się uzbroiło w broń, która nie tylko zwiększy jegp poczucie bezpieczeństwa (co jest jednym z podstawowych praw), ale również nie pozostawi bez możliwości odpowiedzi, gdyby bojownicy Państwa Islamskiego zdecydowali się zrobić dżihad chociażby na ulicach Warszawy. Dlatego chcąc zainicjować poważną debatę odnośnie powszechnego dostępu do broni dla Polaków stworzył petycję, w której wzywa prezydenta Andrzeja Dudę do rozpisania ogólnonarodowego referendum o wprowadzenie prawa do powszechnego posiadania broni. Petycja jest dostępna w Internecie, a jak do tej pory zdecydowało się ją podpisać ponad 55 tysięcy osób. Co więcej, Kolonko trzeźwo zauważa, że wraz z rozwojem dobrobytu w Polsce, do naszego kraju zacznie ściągać tzw. element kryminalny, a tylko uzbrojeni Polacy będą w stanie nie dać się sterroryzować. Dla porównania dziennikarz podaje, że w USA jest 300 mln broni co w praktyce sprawia, że prawie każdy obywatel jest uzbrojony.

Mariusz Max Kolonko w swoim programie zauważa, iż nie tylko Europejczycy są bezbronni, ale przede wszystkim sama Europa nie jest zdolna do obrony samej siebie. Budżet NATO, organizacji, do której należą państwa europejskie, wymaga minimum 2% PKB nakładów na zbrojenia. Niestety tylko 5 krajów wypełnia te zalecenia, wśród których są Stany Zjednoczone, Polska, Estonia, Grecja i Wielka Brytania. Budżet NATO jest w 70% finansowany przez USA, a w obliczu potężnego kryzysu aż 8 krajów UE w tym Francja zdecydowało się zmniejszyć wydatki na wojsko.

Mariusz Max Kolonko nie ma wątpliwości. To jest WOJNA i najwyższa pora zdać sobie z tego sprawę. To jest wojna z kalifatem, i ilu ludzi jeszcze musi zginąć by ta informacja dotarła do powszechnej europejskiej świadomości, retorycznie pyta dziennikarz. To jest wojna, a w niej na atak odpowiada się atakiem, na ogień odpowiada się ogniem, a na krew odpowiada się krwią.
Nikt oprócz Europejczyków naszej cywilizacji nie obroni przed atakiem barbarzyńców. Możemy biernie czekać na kolejne akty terroru albo zacząć działać i maksymalnie wzmacniać nasze bezpieczeństwo. Dlatego, jak Kolonko sugeruje, Polska powinna zamknąć granice, nie wpuszczać żadnych uchodźców i zezwolić obywatelom na dostęp do broni.

A Europa powinna przestać odpowiadać na akty przemocy kwiatami i świeczkami bo te niestety na islamistach wrażenia nie zrobią.

Poniżej link do programu:

https://www.youtube.com/watch?v=DH21xUkdEeA

Petycja TUTAJ.