Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker grozi sankcjami krajom Unii, które nie chcą przyjąć uchodźców. 

Powiedział, że wypłata środków unijnych zależy od zgody na rozlokowanie uchodźców będących na terenie Włoch i Grecji.

“Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową. Ci, którzy chcą korzystać z solidarności, na przykład w formie funduszy spójności, muszą sami wykazać się solidarnością” – powiedział.

Szef KE dodał, że jeśli nie zostanie zrealizowany program o rozlokowaniu imigrantów, sprawę skieruje do Trybunału Sprawiedliwości.

Na dziś Czechy przyjęły zaledwie 12 cudzoziemców. Polska, Węgry i Austria nie przyjęły żadnego uchodźcy zarówno z obozu we Włoszech, jak i Grecji. Wiedeń poinformował, że będzie brał udział w relokacji, natomiast Warszawa i Budapeszt zadeklarowały, że są gotowe wesprzeć osoby w obozach znajdujące się poza Unią Europejską.

źródło: ndie.pl, rp.pl 

3 KOMENTARZE

  1. ON jest IDIOTA. Sankcje Bucha,cha,ha. Wystarczy by Polska,( piąty płatnik w UE )Węgry ,Czechy ,Słowacja wstrzymała wpłaty do wspólnego ,,kotła”. A składki dla pozostałych Państw wzrastają do 35%.

  2. Należałoby dodać, że w przypadku, gdy unia zablokuje tzw “fundusze unijne”, Polska powinna zablokować wpłaty składki do wspólnej kasy unijnej, które również są formą solidarności. Za które to składki żyją takie hieny jak juncker (z małej litery, bo ta menda nie zasługuje na żaden szacunek).
    Ciekawe, kto będzie do przodu, bo z tego co się orientuję, to dotychczas, Polska odzyskiwała ok 80% tego co wpłacała. Dodatkowo, żeby dostawać te tzw dotacje konieczne było zadłużanie kraju.

    Jestem za, niech blokują fundusze…..

  3. Ten człowiek jest dowodem na ogrom degradacji mózgu jaka powstaje u alkoholików. Wyraz twarzy też już ma piętno nadużywania tego ulubionego prze junkra napoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.