Wikimedia.com
Wikimedia.com

Bloger, który wielokrotnie pisał o nieprawidłowościach w działalności Jerzego Owsiaka poinformował na twiterze że sąd Okręgowy w Legnicy utrzymał w mocy wyrok I instancji w procesie, który Owsiak wytoczył blogerowi. Oznacza to, że sąd prawomocnie uznał iż Matka Kurka pisał prawdę.

Prawomocny wyrok Matka Kurka vs Owsiak! Sąd utrzymał w całości wyrok I instancji, zmienił jedynie stawkę za “hienę cmentarną” na 5 tys. – napisał bloger w serwisie społecznościowym.

Oznacza to, że legnicki sąd utrzymał w mocy wyrok z września 2014 roku który wydał Sąd w Złotoryi, uniewinniając blogera od dwóch z trzech zarzutów stawianych przez Jerzego Owsiaka. Sąd stwierdził wtedy, że Matka Kurka pisząc o WOŚP i Owsiaku, opierał się na faktach.

Sąd okręgowy, zmienił jednak wyrok sądu z Legnicy w kwestii nazwania Owsiaka przez Wielguckiego “hieną cmentarną”. Zmieniono kwalifikację czynu z pomówienia na znieważenie i ukarał blogera karą grzywny w wysokości 5 000 złotych.

1 KOMENTARZ

  1. Przyznał rację , ale jednocześnie ukarał ! Rozumiem, że w tak funkcjonującym państwie (bezprawia) i z takiego wyroku należy się cieszyć. Mogłoby się to dla Matki Kurki skończyć znacznie gorzej ! Ale jakoś nie potrafię się z tym pogodzić.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.