Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie poinformowała, że Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga wszczęła śledztwo ws. rozmowy Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem.

Według Andrzeja Seremeta w aferze taśmowej są następujące wątki: odpowiedzialność karna osób, które założyły podsłuch oraz sprawa odpowiedzialności byłego szefa kontroli skarbowej Andrzeja Parafianowicza za zablokowanie kontroli skarbowej u żony Sławomira Nowaka – o czym mowa jest na jednej z ujawnionych przez „Wprost” taśm.

Jednocześnie Prokurator Generalny stwierdził, że w rozmowa ministra Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP Marka Belki śledczy nie dopatrzyli się złamania prawa.

Prokuratura ma zwrócić się do tygodnika „Wprost” o udostępnienie nagrania rozmów Nowaka z Parafianowiczem, w którym były minister prosi rozmówcę o interwencję w sprawie kontroli, która grozi jego żonie. Ze słów Nowaka wynikało, że boi się kontroli, świadom nieprawidłowości. Były wiceminister finansów w odpowiedzi informuje o zablokowaniu kontroli.

na podstawie: rmf24.pl

na podstawie: rmf24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here