Bronisław Komorowski na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej RP, Warszawa (6.02.2015) / foto: Flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0 PL)

Rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury poinformował, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie „niedopełnienia obowiązków przez pracowników Kancelarii Prezydenta”.

Chodzi o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie kwalifikacji przy likwidacji „składników mienia przez naruszenie procedur oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach” przez pracowników Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Sprawę do prokuratury zgłosili pracownicy Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy po inwentaryzacji majątku kancelarii prezydenta w obiektach w Ciechocinku, Klarysewie, Promniku i Wiśle.

W połowie listopada informowaliśmy, że z jednej tylko willi zniknęło około 400 przedmiotów, a wśród nich meble czy armatura łazienkowa. Oficjalnie oszabrowanie willi tłumaczono… utylizacją przedmiotów, które znajdowały się w fatalnym stanie technicznym. Problem w tym, że wcześniej żadne dokumenty nie mówiły o zniszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.