Janusz Korwin Mikke podczas swojego ostatniego wystąpienia w europarlamencie w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat imigrantów. Jego słowa oburzyły innych eurodeputowanych.

Polska nie ma problemu z imigrantami, ma problem z imigrantami, których w realizacji absurdalnej doktryny dublińskiej trzyma się w obozach koncentracyjnych i oni z nich chcą uciec z Polski do Niemiec, do Austrii i innych krajów – zaczął lider partii KORWiN, po czym kontynuował:

Dlaczego? Dlatego, że w Polsce są znacznie niższe zasiłki socjalne. Jeżeli byśmy je zlikwidowali, to wtedy by nie przyjeżdżali do Polski i całej Europy ludzie, którzy chcą żyć z zasiłków. Ludzie, którzy chcą pracować są cenni, natomiast tych się odsyła do kraju, a do nas się bierze ludzi, którzy nie chcą pracować.

Janusz Korwin Mikke stwierdził, że Ameryka zbudowała swoją potęgę przyjmując imigrantów zarobkowych, natomiast ci, którzy emigrują dla zasiłku są „śmieciem ludzkim”.

Jest to absurdalna polityka pod tytułem zalew Europy śmieciem ludzkim. Powiem jasno, śmieciem ludzkim, który nie chce pracować. I Ameryka zbudowała potęgę, bo przyjmowała imigrantów chcących pracować i nie dawała im żadnych zasiłków, a my niszczymy Europę – mówił wzburzony Korwin Mikke, czym wywołał szok i zażenowanie pozostałych europosłów.