Szczepkowska foto: wikimedia.commons.org
Szczepkowska foto: wikimedia.commons.org

Joanna Szczepkowska, wygrała w I instancji proces wytoczony stacji TVN w związku z komentarzami na temat jej felietonu o homolobby w teatrze.

Sąd uznał, że stacja TVN naruszyła dobra osobiste Joanny Szczepkowskiej. W związku z tym, ma przeprosić aktorkę po programach „Uwaga” w TVN i „Fakty po Faktach” w TVN 24 oraz w serwisie internetowym stacji, ale również wpłacić 150 000 złotych na PCK. Rzeczniczka TVN zapowiedziała odwołanie od wyroku.

Szczepkowska pozwała TVN, za sposób relacjonowania dyskusji na temat homolobby którą aktorka wywołała tekstem “Homo dzieciństwo”. Przekonywała w nim, że wychowała się w środowisku, w którym było wielu homoseksualistów, więc może się wypowiadać na ten temat. Stwierdziła, że widziała szczerą miłość w parach jednopłciowych, udowadniała że nie jest homofobem ale jednocześnie stanowczo napisała że gejom nie należą się specjalne prawa.

Tekst wywołał prawdziwą burzę w mediach, Andrzej Morozowski porównał nawet słowa aktorki do obwiniania Żydów za Holocaust. Szczepkowska postanowiła wystąpić przeciwko TVN a sąd pierwszej instancji, orzekł, że TVN naruszył dobra osobiste, godność i wizerunek Szczepkowskiej. Sędziowie uznali iż stacja stworzyła nieprawdziwy wizerunek aktorki jako osoby homofobicznej. Rzeczniczka TVN zapowiedziała odwołanie się od wyroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.