Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział dziennikowi „La Stampa”, że „odwracanie się plecami do Włoch”, zmagających się z kryzysem migracyjnym, jest „skandaliczne”.

Jean-Claude Juncker broni i chwali Włochy. Jego zdaniem kraj ten wykazuje się „męstwem i pasją”, reagując na kryzys imigracyjny.

„Mówiłem od początku, że nie możemy zostawić Grecji i Włoch samych wobec dramatu migracji. Uratowaliśmy 400 tys. ludzi przed śmiercią. Mówię – my, ale to przede wszystkim były Włochy. To element, który przynosi zaszczyt wartościom, z których zrodziła się Europa” – oświadczył Juncker.

Juncker zadeklarował, że nigdy nie zaakceptuje tego, że „niektóre państwa nie szanują uzgodnionego wspólnie planu”.

„Nigdy nie zaakceptuję tego, że jeden z premierów mówi: ‚nie przyjmę w kraju muzułmanina’. To są stwierdzenia, które negują całą europejską historię. Nie zapomnijcie, że jestem chrześcijańskim demokratą” – powiedział Juncker.

Jak zaznaczył Przewodniczący KE, „Wszyscy muszą przyjąć minimum uchodźców. Bez żadnego wyjątku”.

3 KOMENTARZE

 1. Kilka krajów UE takich jak między innymi Grecja, Włochy importują muzułmanów, nawet wypływają im naprzeciw by szybciej ich do siebie zwozić choć tak naprawdę powinny bronić przed napływem ludzi swoje granice a także granice UE. Tego nie robią.
  Natomiast bardzo chcieliby by być eksporterem „towaru nie zamawianego” i na siłę wciskać go innym.
  Zacznijcie w końcu myśleć a jeśli tego nie robicie to swoje problemy trzymajcie u siebie.
  A ty towarzyszu Juncker nie narzucaj innym czegoś czego oni nie chcą. Jak chcesz być litościwy dla muzułmanów kosztem innych to daruj sobie te żenujące mądrości.

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.