Były prezydent Ukrainy w wywiadzie dla Polsat News 2 wypowiedział się na temat historii swojego kraju, nie unikając jasnych deklaracji w związku z Banderą.

Stepan Bandera, który od 3 lipca 1941 r. znajdował się w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, jaką szkodę przyniósł Polakom w 1941 r.? Co Bandera przyniósł w 1942 r.? – zapytał retorycznie Juszczenko. Chwilę później sam sobie odpowiedział:

Nic. Był w pełnej izolacji, z nikim się nie kontaktował, w 1943 r. i 1944 r. dokładnie tak samo.

Były prezydent Ukrainy stwierdził, że jedyną “winą” Bandery było ogłoszenie niezależnej, suwerennej Ukrainy. Dodał też, że przywódcę UPA uważa za swojego bohatera.

2 KOMENTARZE

  1. Im szybciej skończymy nie wiem czym motywowaną przyjaźnią do Ukrainy (nie mówię o wszystkich Ukraińcach, lecz niektórych) tym lepiej. Zacznijmy w końcu dbać o nasz interes narodowy, powołajmy jakąś komisję (zbieraną co pewien czas), która za szerzenie nienawiści wobec naszego kraju, za szkalowanie naszych tradycji, bohaterów, za robienie z wrogów naszego kraju robi bohaterów … będzie takie osoby wpisywały na czarną listę, osób, które nie są pożądane w naszym kraju, a potem zacznijmy działać, nie wpuszczajmy je do naszego kraju, a jeśli maja podwójne obywatelstwa wydalajmy w trybie natychmiastowym. Tylko wtedy zaczną nas za granicą szanować i skończą się afery z ZDF, z Grosem, UPA, dziwnymi reżyserami wystawiającymi @#$%^^ sztuki w naszym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.