Przedstawiciele Fundacji Pro-Prawo do życia poinformowali, że jutro w Sejmie złożone zostaną podpisy zebrane pod obywatelskim projektem ustawy zapewniającym pełną ochronę prawną życia poczętego.

Jutro o godzinie 11:00 przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego na rogu ulic Matejki i Wiejskiej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa. Tuż po niej przedstawiciele Fundacji przejdą do Sejmu, aby złożyć zebrane podpisy. Do 30 czerwca wpłynęło ich 350 000, a liczba ta wciąż rośnie.

Czy rządzący wezmą tym razem pod uwagę zdanie Polaków? Zobaczymy. My w każdym razie będziemy walczyć, aby każde dziecko w Polsce miało prawo do życia. Od poczęcia – czytamy na stopaborcji.pl.

Obywatelski projekt ustawy zakłada pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych, usuwając z polskiego prawa tzw. wyjątki aborcyjne. Organizatorzy zapewniają, że wbrew zarzutom drugiej strony, projekt gwarantuje pełną ochronę życia matki. Chodzi o możliwość zastosowania działań leczniczych ratujących jej życie, włącznie z tymi, które mogą doprowadzić do śmierci dziecka poczętego.

Projekt nakłada również na organy państwa i samorządu terytorialnego obowiązek zapewnienia pomocy, wsparcia materialnego i opieki dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne lub dzieci poczęte w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.