Foto: pixabay.com

Muzeum Auschwitz poinformowało na Twitterze, że w serwisie internetowym izraelskiego dziennika “The Times of Israel” napisano o “nazistowskiej Polsce”.

Tekst, w którym użyto skandalicznego sformułowania, dotyczył pogrzebu byłego szefa Mosadu Meira Dagana. W uroczystości uczestniczyli prezydent i premier Izraela, minister obrony oraz dowódca izraelskiej armii (IDF). Określenie “nazistowska Polska” pojawiło się przy opisie kraju, z którego podczas II wojny światowej mieli uciekać rodzice Dagana.

Przedstawiciele Muzeum Auschwitz zaapelowali na Twitterze do redakcji pisma o poprawienie błędu. We wpisie podkreślono, że Polska była krajem okupowanym przez nazistowskie Niemcy.

Redakcja ‘The Times of Israel’ poprawiła błędne sformułowanie ‘nazistowska Polska’ na ‘okupowana przez nazistów Polska’. Dziękujemy” – brzmi komunikat polskiej ambasady w Tel Awiwie.

Zastanawiamy się, za co tu dziękować? Za to, że kłamca zrobił to, czego wymaga elementarz kultury i rzetelności? Nie mamy też złudzeń, że była to pomyłka. A określenie “Nazi Polska” i tak poszło w świat i urobiło kilku kolejnych głupków.

5 KOMENTARZE

 1. NAJPIERW WYZWÓLMY OD PASOŻYTNICZEGO OKUPANTA Z WATYKANU !!!…TO NASTĘPNIE MOŻEMY SIĘ PRÓBOWAĆ WYZWOLIĆ OD NICH !!!…za zgodność były ” polak ” IDIOTA !!! i były janczar zbrodniczego Watykanu !!! ..ps- JEŻELI JUŻ MIAŁBYM ( musiałbym ) KOMUŚ ZAWIERZYĆ NA DZIEŃ DZISIEJSZY :), – TO ZAWIERZYŁBYM RACZEJ :), – JUŻ BARDZIEJ — WŚCIEKŁEMU PSU —- 🙂 , – NIŻ TEJ MAFIJNEJ ZBRODNICZEJ NIELEGALNEJ POMROCZNEJ MEGA – KORUPCYJNEJ SABOTAŻOWEJ PASOŻYTNICZEJ ANTYNARODOWEJ ” 3 er pe ” :((((( …….amenT :)…

  1

  0
 2. brzydzę się tym narodem(z niewielkimi wyjątkami).Sprzedali pamięć o współbraciach za MARKI,a przerzucają winę za Holokaust z zbrodniczych Niemiec na ofiary i to jest dopiero obrzydliwe,ale czego nie zrobi się za szekle;może nasra na grób swojej matki

  0

  0
  • o nazistowski mogą się czepiać, o neonazistowski już nie. a jeśli będą – przyrównać sytuację na okupowanych przez nich terenach. rozumiem oko za oko, ale palestyńczycy to nie niemcy.

   6

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.