Kalisz i KwaśniewskiRyszard Kalisz poinformował na swoim profilu na facebooku, że wystąpi na drogę sądową przeciwko dziennikarzom i wydawcom “Do Rzeczy”, “Super Expressu” i “Faktu”. Ma to związek z ujawnieniem “taśm prawdy”.

Zostały totalnie naruszone moje dobra osobiste przez redakcje “Do Rzeczy”, “Super Expressu” i “Faktu”. Gazety te opublikowały pochodzące z przestępstwa nagrania, całkowicie prywatnego spotkania przyjaciół w niedzielny wieczór sprzed prawie dwóch lat – poinformował były polityk SLD mając na myśli słynne “taśmy prawdy”.

Występuję na drogę sądową przeciwko tym trzem redakcjom (wydawcom, dziennikarzom). Jednocześnie jako obywatel i niezrzeszony opozycyjny poseł na Sejm RP nie mogę przyjąć do wiadomości nieporadności prokuratury, służb specjalnych i policji, które pozwoliły najpierw na wielomiesięczne tajne nagrywanie osób pełniących funkcje państwowe, a następnie nie są w stanie zapobiec dysfunkcjonalnej dla debaty publicznej grze przedmiotami bezpośrednio pochodzącymi z przestępstwa – dodał adwokat.

W najnowszym numerze “Do Rzeczy” Cezary Gmyz opublikował stenogram rozmowy pomiędzy Kaliszem a Aleksandrem Kwaśniewskim. Politycy rozmawiali m.in. na temat rzekomej korupcji w MON, a także o stanie polskich służb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.