foto: commons.wikimedia.org/ Franz Johann Morgenbesser

Kanclerz Austrii Christian Kern zażądał ograniczenia funduszy unijnych dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Christian Kern postuluje ograniczenie unijnych funduszy dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które w dalszym ciągu odmawiają przyjęcia tzw. uchodźców. „Jeśli państwa nadal będą konsekwentnie uchylać się od rozwiązania problemu migracji albo uprawiać dumping podatkowy kosztem sąsiadów, nie powinny w przyszłości otrzymywać miliardowych dotacji z Brukseli” – powiedział Kern.

„Niektóre państwa unijne oczekują od innych państw członkowskich solidarności w kwestii rozwoju gospodarczego, kwestii bezpieczeństwa czy sankcji wobec Rosji” – stwierdził. Jak dodał, w innych ważnych sprawach nie chcą jednak słyszeć o solidarności. „Selektywna solidarność powinna w przyszłości prowadzić do selektywnej gotowości dofinansowywania” – powiedział Kern, zapowiadając, że będzie to tematem dwudniowego szczytu UE, który rozpocznie się w czwartek.

Szefowie państw i rządów krajów UE będą rozmawiać w Brukseli m.in. na temat polityki imigracyjnej Unii Europejskiej. Przyjęciu imigrantów sprzeciwiają się m.in. państwa Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polska.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.