Foto: Facebook

Autorem pozwu na naszego naczelnego, Damiana Kowalskiego, jest Jan Kapela, choć sam przedstawia się oficjalnie jako „Jaś”. To dziecinne zdrobnienie przedstawia nam poziom osoby, która chce – według swojego widzimisię – zmieniać świat. Osobiście nie pozwoliłbym dziecku na decydowanie o losach świata i zapewne każdy przy zdrowych zmysłach to przyzna.

Witam, mały artysto

Na samym początku muszę przyznać, że z Jasiem Kapelą trochę mnie łączy. Jaś Kapela miał (może nadal ma, tego nie wiem) swoje 5 minut na scenie. TUTAJ (link) jest to nawet uwiecznione. Również miałem artystyczne przygody w swoim życiu. Co prawda nie miałem tak personalnych i hucznych zapowiedzi przed swoimi występami jak Wszyscy są wcięci, możemy zaczynać. Niemniej rozumiem, że w środowiskach neo-lewicowych jest to swego rodzaju prestiż.

Tak naprawdę się nie dziwię. Neo-lewicowe obrzędy, zwane przez nich samych „sztuką” są nie do przetrawienia na trzeźwo. Jeśli występowałem już z gitarą samemu czy w grupie teatru akademickiego, czy jeszcze później niezależnej grupy jako aktor, raczej mówiono tytuł utworu czy sztuki i pozwalano widzom słuchać i oglądać. I staraliśmy się przemawiać do trzeźwej publiczności, by ta mogła łatwiej zrozumieć to, co chcemy przekazać.

Niemniej nie o sztuce chcę powiedzieć, a poświęciłem temu już dwa akapity. Otóż chłopiec ten łamie wszelkie zasady zdrowego rozsądku i logiki, samego uważając siebie za intelektualistę. Pójdźmy więc po kolei.

foto: fb.com

Mentalność Kalego

To jest standard wśród lewicy, także i tej nowej. Jeśli Kalemu ukraść krowę, to źle. Ale jeśli Kali komuś ukraść krowę, to dobrze. Widzimy obok Jasia dumnie pozującego na tle napisu, który z pewnością – i Jaś o tym z pewnością wie – ruszy katolików oraz osoby uważające się za Polaków i będące patriotami. No dobrze Jasiu, to jak to teraz jest z tą mową nienawiści? Teraz jej nie ma? Jak to więc jest Jasiu, że piszesz takie rzeczy?

Ilość jadu i nienawiści sącząca się ze strony Nie dla islamizacji Europy pokazuje dobitnie, że nie potrzebujemy w Polsce islamskich ekstremistów.napisał Jaś Kapela.

Czy neo-lewicowy „intelektualista” nas oświeci? Raczej nie. Nie może być intelektualistą dziecko, bo te wielu faktów nie zna, nie umie do końca samodzielnie myśleć (ewentualnie przyjmuje czyjś punkt widzenia za swój), brakuje mu zdolności rozumienia i – jak widzimy na zdjęciu – znajomości ortografii.

Ponadto jak sam przyznaje – ma także braki w wiedzy i filozofii.

Co mnie czeka?

To pytanie nurtuje naszego Jasia. Jak widzimy, Jaś boi się zostać męczennikiem, w powadze swego lewackiego autorytetu pyta: Co się z takim robi w cywilizacji chrześcijańskiej? Drogi Jasiu, gdybyś chodził do szkoły, ukończył ją i poszedł na studia humanistyczne, wiedziałbyś, że:

 1. Nie ma stricte czegoś takiego, jak cywilizacja chrześcijańska. Zapewne chodziło ci chłopcze o cywilizację łacińską, która najmocniej z chrześcijaństwem jest związana spośród pozostałych cywilizacji. Zapewne będzie to dla ciebie Jasiu szokiem, ale w cywilizacji arabskiej, chińskiej czy nawet turańskiej – jeśli słyszałeś kiedykolwiek o tym – mogą być chrześcijanie. Bo religia nie musi nieść cywilizacji.
 2. Znasz już odpowiedź Jasiu. Masz kodeksy prawa, które od kilku tysięcy lat są tworzone mniej lub bardziej na dorobku cywilizacji łacińskiej. Ta cywilizacja, którą – jak rozumiem – tak pogardzasz, wypracowała jako jedyna ze wszystkich możliwość publicznego wystąpienia jednostki reprezentującej realistycznie rzecz ujmując tragedię logiki, filozofii, historii, prawa i kultury przeciwko wszystkim z zapewnieniem zarówno prawnym jak i – wśród lepiej wychowanych osób – społecznym nietykalności cielesnej. Tak Jasiu. Cywilizacja łacińska jako jedyna obecnie gwarantuje ci, że możesz publicznie wygłaszać swoje idealizmy, które wykluły się w twojej zapewne skrzywdzonej przez kolegów głowie, bez stosunkowo wysokiego ryzyka okaleczenia. Możesz udawać super bohatera obrażając innych.

Więc co cię czeka Jasiu? Zgodnie z wolną wolą ludzie wyrażą o tobie opinię. Możliwe, że wywoła to u ciebie wspomnienia z czasów szkolnych, choć zagwarantować tego nie mogę. Z tego jednak co widzę, w większości nie będą to opinie chwalebne. Póki co, jesteś wyśmiewany przez środowiska mi bliższe, czemu zresztą się nie dziwię.

Być może ktoś złoży pozew na ciebie Jasiu. Jeśli pójdą ci nerwy i napiszesz coś nie tak, czemu nie? W końcu składając taki pozew ustawiłeś na siebie celownik, zaś sam niemalże trzymasz tabliczkę z napisem czekam na pozew. Jak znam życie, niejeden chętny się znajdzie.

Spodziewasz się ukamienowania i hiszpańskiej inkwizycji? Primo – nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji. Secundo – pojawia się znowu brak wiedzy. Zapewne wierzysz w bajki o inkwizycji, przedstawiających strażników czystości wiary jako żądnych krwi psychopatów. Może przeczytaj TO (LINK)? Wybacz, że prawdopodobnie rujnuję twój obraz historii i rzeczywistości, niemniej uważam, że prawda jest ważna, choćby była bolesna.

Jasiu ma – jak wspomniałem – problemy z filozofią. A raczej brakiem jej znajomości. Jednym z warunków uprawiania filozofii jest znajomość historii filozofii. By tę znać, trzeba znać historię. Ale łamiesz Jasiu jeszcze jeden warunek. Mianowicie umiejętność przewidywania konsekwencji wygłaszanych sądów. Orzekłeś przestępstwo, ale teraz dopiero zaczynasz się zastanawiać?

zaczynam się zastanawiać, czy to rozsądne, że wkurzyłem setki, jeśli nie tysiące ludzi.  kiedy się zorientują, kto doniósł – napisał Jaś Kapela

W sumie dobrze że teraz a nie później.

Ateizm czy teizm?

Muszę ci powiedzieć Jasiu, że antyklerykalizm nie jest równoznaczny z ateizmem. Mało tego – musisz wiedzieć, że islam powstał już po chrześcijaństwie, nie jest czymś bardzo oryginalnym. To nie jest tak Jasiu, że uderzając w chrześcijaństwo i propagując islam stajesz się prawdziwym socjalistą, o nie. Barykada na której stoisz, wzywa do zniszczenia wszystkich religii, także bronionych przez ciebie muzułmanów. Może wydawać ci się, że jest inaczej, ale nic więcej ponad to. Prawdą nie są odczucia, lecz jest nią zgodność rozumu z rzeczywistością.

Powiedz  mi więc Jasiu: atakujesz Kościół, bo chcesz być oryginalny? To już jest passe. Od 2000 lat co chwila ktoś próbuje – co tu dużo ukrywać – z lepszymi osiągami od ciebie. Na takich hasłach nie wespniesz się w górę czerwonej drabiny.

Ale jest dla ciebie ratunek

Gdy kapela gra, choć fałszuje, ludzie się wkurzają i odchodzą. Chyba, że są pijani. Kapela powinna wtedy poćwiczyć, może douczyć się jeszcze i wtedy dalej koncertować.

Ty, Jasiu również masz szansę na uratowanie siebie i swojej twarzy. Zamiast iść w zaparte w kierunku absurdu, niskich pobudek, niewoli żądz i iluzji bycia ważnym autorytetem oraz pseudo-inteligentem, po prostu się doucz. Zwłaszcza temat filozofii i historii. Nie powiem ci, byś zmienił poglądy, bo jeśli zaczniesz się sumiennie uczyć, to ta zmiana przyjdzie sama.

Oczywiście wybór należy do ciebie. Choć nie ukrywam, że dziecku nie powinno się dawać możliwości wyboru w podjęciu tak ważnej decyzji. W końcu jeśli ktoś przedstawia się publicznie jako Jaś, czuje się dalej dzieckiem, prawda? To jest – jak rozumiem – taka tendencja wśród was?

Czas dorosnąć. Inaczej dorosłość dosięgnie ciebie w najmniej oczekiwanym momencie.

I na końcu pytanie do tych, którzy sympatyzują z socjalizmem i lewą stroną. Czy naprawdę chcecie takich ludzi jak Jaś Kapela jako swoje autorytety?

30 KOMENTARZE

 1. Kapela może i jest niedouczonym lewackim dzieciakiem. Ale zrobił coś, czego nie potrafili wykształceni chrześcijanie i patrioci. Podał do sadu portal, który pełen jest przekłamań, manipulacji i nienawiści. czy podpada to pod paragraf-zadecyduje sad. Dlaczego wyksztalcony autor artykuł ma coś przeciwko pozwowi nie wiem. Moze lepiej byłoby wykorzystać swoje wykształcenie i napisać artykulł na jakimś poziomie, zawierajacy konstruktywna krytyke Islamu?

 2. a ja bym mu po prostu wybil kly i polamal wiekszosc zeber – od tej pory jego psychika dzialal by inaczej, bal by sie chlopaka chodzic po ulicach, a jak by ktos zapukal do drzwi to po prostu by szczal pod siebie, mysle ze to jednak lepiej funkcjonuje niz proby wplyniecia na niego slowem

 3. Wszystkim tym, ktorzy w muslimach nie widza zadnego zagrozenia, wrecz twierdza, ze sie asymiluja a nawet ho ho przyjmuja wzorce zachowania europejczykow proponuje, aby pojechali do Francji, Belgii, Anglii czy Niemiec i tam zamieszkali, najlepiej w bliskim sasiedztwie tych ciapatych. Dam sobie obciac reke, ze szybko o nich zmienia zdanie.

 4. Jeżeli ktoś w Polsce widzi jakąś „islamizację” to faktycznie, nalezy się donosik na niego. Ale do psychiatry, nie do prokuratury, bo ma halucynacje.
  Co do Europy…to tez w dużej mierze urojenie, bo jakby nie liczyć, nie ma kraju gdzie by muzułmanie osiągali więcej niż 10 % całej populacji, co jest zupełnie bezpieczną ilością 😉

  • „Co do Europy…to tez w dużej mierze urojenie, bo jakby nie liczyć, nie
   ma kraju gdzie by muzułmanie osiągali więcej niż 10 % całej populacji,
   co jest zupełnie bezpieczną ilością”

   Tutaj nie zna Pan problemu. Właśnie na tym sprawa polega, że są mniejszością, a mimo to tworzą własne enklawy (vide Londyn), w których są nie do ruszenia. Nawet policja tam nie zagląda.

   Stwierdzenie, że islamizacja na zachodzie jest urojeniem zakrawa o ignorancję i mówię to ja – osoba, która sama uważa, że w Polsce za dużą wagę ludzie przywiązują do tego, co dzieje się „tam”, zamiast zająć się naszym wspólnym podwórkiem

   „Jeżeli ktoś w Polsce widzi jakąś „islamizację” to faktycznie, nalezy się
   donosik na niego. Ale do psychiatry, nie do prokuratury, bo ma
   halucynacje.”

   Owszem, w Polsce nie ma. Nawet w „Naszej Polsce” pisałem, że raczej wymrzemy zanim nastąpi islamizacja. Natomiast jeśli chodzi o fanów akcji „Nie dla islamizacji Europy”, to raczej chcą po prostu wiedzieć, co się na zachodzie dzieje.

   • 6 % spoleczenstwa w Belgii byla w roku 2010 muslimska, a polowa rodzacych sie dzieci to muslimy. We Francji dzietnosc w rodzinach muslimskich wynosi 8,1 podczas gdy we francuskich 1,8. Czy to nie sa przerazajace fakty? Co musi sie jeszcze stac, aby naiwniakom twierdzacym, ze islam w Europie to mrzonki w koncu otworzyly sie oczy?

    • Gdybyś człowieku potrafił LICZYĆ to byś wiedział, ze nawet oprzy takich wskaźnikach ( z dupy wziętych zresztą, ale przyjmijmy na chwile ze prawdziwych) z tych 8 % zrobi się 10 % za jakieś 40 lat dopiero.
     Do 50 % hoho ho ile ejszcze, tymbardzije że tak dzietnosc jest tylko u „swiezych” imigrantów, potem leci na pysk do poziomu c.a. takiego jak u rdzennych Europejczyków. To wynika oczywiście z asymilacji i przejmowania europejskich wzorców kulturowych, co MA MIEJSCE, wbrew temu co islamofobiczne gremia wypisują.
     I zeby było jasne: doceniam wage problemu z muzułmańskimi „gettami” czy „enklawami”. Ale ten problem dotyczy może 10 % całości ich populacji w Europie.
     Reszta pracuje, kopuluje, grilluje i pławi się w konsumpcji tak jak i rsdzenna „europka” 😉

     • Widze, ze slowo nie jest w stanie co do niektorych przemowic, wiec moze to co sami zobacza i uslysza zmusi ich do…MYSLENIA. Wpiszcie na YT islamizacja Europy i obejrzyjcie kilka filmow na ten temat. Jeden obraz jest wart podobno wiecej niz tysiac slow. Jesli ktos jest jeszcze w miare normalny i nie ma wyzartego mozgu od papki serwowanej od lewackich mediow to zastanowi sie nad przyszloscia kontynentu. Reszta niech sobie daruje.

   • Pal licho islamizację Europy….co z Romonizacją? Ci to się plenią i nie przyczyniają się w ogóle do polskiego PKB. żebractwo, kradzieże, rozboje. Jak ktoś mieszka w PL powinien pracować legalnie. Dlatego tylko pod tym względem Kebaby > żebractwo 1:0

  • Problem w tym, ze te kozojebcy mnoza sie jak kroliki. Przeciez to nie kto inny a sam Arafat powiedzial, ze najwieksza bronia jaka posiadaja muslimy sa macice kobiet. Oni nie ida na jakosc, ale na ilosc. Teraz jest ich jeszcze stosunkowo malo, ale co bedzie za 20, 30 lat? To juz teraz trzeba podejmowac radykalne decyzje, a nie czekac jak juz bedzie za pozno i jedyne co pozostanie to ubolewanie, ze dopuszczono do czegos takiego w Europie. Tylko czy ktos z tej spedalonej zachodniej Europy w ogole sie na to odwazy?Proponuje tak spojrzec na ten problem, pod warunkiem, ze posiada sie choc odrobine wyobrazni.

   • Bzdura.
    nawet 2 x taka dzietnosc nie da im wiekszości w dajacej się rpzewidzieć przyszłości. To tak nie działa, proszę się douczyc o modelach populacyjnych.
    Pomijajavc już to z dupy wziete mnożenie się. Jakoś nawet dla Francji to jest ledwie 3 krotne przebicie, co przy obecnej dysproporcji w liczności obu populacji da im podwojenie (zaledwie!) udziału w ogólnej populacji za jakieś 50 lat dopiero .
    Oni owszem, mnożą się ostro, ale u siebie .

  • Następny pożyteczny nieuk.A historię Kosova-Metohiji zna??Jeszcze stosunkowo niedawno była to ziemia Serbów,a muzułmanów tam nie było.

   • Następny douczony inaczej islamofob. Historia Kosowa wynika z tego, ze Serbki swoje dzieci WYSKROBYWAŁY (przez długie dziesięciolecia Kosowo miało najwyższy odsetek aborcji w Europie!) a Albanki – rodziły.
    Jak dla mnie, zasłużona kara za dzieciobójstwo.
    A i tak Serbia by regionu nie straciła gdyby nie idiota Slobo siłą próbujący odwrócić te tendencje. przypomnę ze nikt tam nie myślał ani o niepodległości, ani o dołączeniu do Albanii ( bo i po co – do biedniejszego sąsiada?) póki taki Slobo nie cofnał im autonomii. Co wywołało sprzeciw, ten represje ze streony tego osła, itd itp…

   • Właśnie przeczytałem tę http://www.kosovo.net/histkim.html historię i jestem w szoku – jak Serbowie byli tępieni i to nie tyle przez Turasów co przez albańców, którzy przeszli na islam a religię wykorzystywali instrumentalnie, jak to islam, tylko po to by móc bekarnie łupić, mordować i gwałcić.

  • Szanowny panie Jacku.Nie znam statystyk i innych cyferek odnosnie tego tematu.Ale z racji wykonywanego zawodu podrozuje po europie i to co widze np.w Londynie a o Marsylii nie wspominajac,czytajac tamtejsze gazety,nijak sie przytoczone przez pana statystyki i wywody…Problem z muzulmanami nie polega na tym czy jest ich 5 czy10% tylko na tym ze przybywajac do krajow multikulturowych probuja narzucac swoja kulture nie asymilujac sie ze spoleczenstwem i sa bardzo roszczeniowi.Niestety jest to zauwazalne na tle innych grup kulturowych czy religijnych w spolecznosciach wielokulturowych.I paradoksalnie im mniejszy procent muzulmanow w stosunku do populacji i przy stosunku ingerencji w kulture i swobody „niemuzulmanow”swiadczy o nich tylko gorzej.Dodam jeszcze ze problem ten jest
   zauwazany w calej europie przez „rdzennych
   ” mieszkancow.Uwaz rownoez ze nie mial pan okazji obcowac z muzulmanami i moc jakkolwiek zweryfikpwac swoje poglady.Pozdrawiam.

   • Prawda. Z nimi (zarówno muzułmanami jak albańczykami) to i ja miałem do czynienia i mogę powiedzieć tylko tyle – mahometanie to zakłamana „nacja” a albańczycy to motłoch jakich mało, cyganie w Rumunii są od nich lepsi, już o Rumunach nie wspomnę. Mogę to powiedzieć bo znam kilkoro Rumunów i to są bardzo porządni ludzie w przeciwieństwie do albańców, których miałem tę nieprzyjemność spotkać na swojej drodze i nikomu nie życzę.

 5. Czy ktoś już złożył pozwe przeciw Janowi Kapeli powołując się na KK. Art. 133. i jako dowód dodał zdjęcie zamieszczone wyżej? Nie sądze choć moge sie mylić ale Nasz problem polega na tym że każdy myśli że ktoś inny to zrobi za niego. Jan Kapela ma nad nami taką przewaga że nie czekał aż ktoś inny to zrobi, tylko zrobił. Przez to zawsze będziemy na straconej pozycji bo od gadania do czynów jest daleka droga.

 6. Jas wyglada na takiego pozytecznego debila, ktory doskonale wpisuje sie w pewne nurty, ktore z normalnym postrzeganiem rzeczywistosci maja ogromne problemy. Wyslalbym Jasia na oboz adaptacyjno-integracyjny z kozojebcami, aby na wlasnej skorze przekonal sie o ich poziomie, ktory raczej znaczaco nie bedzie odbiegal od poziomu Jasia. Jasiu jak w Polsce ci zle, to polecam kierunek Iran, Pakistan, Arabia Saudyjska itp., nie zapomnij tylko wziac ze soba dywanika, abys mogl walic lepetyna w jedynie slusznym kierunku.

 7. KK. Art. 133. Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Podeślijcie Jasiowi to może Jan się nauczy.

  • Jest to przestepstwo scigane z urzedu, wiec prawde mowiac wystarczyloby tylko wyslac takie zdjecie do prokuratury a ona juz sama powinna podjac odpowiednie dzialania, jak ustalenie sprawcy i motywu. Mozna dla ulatwienia niezbyt nieraz rozgarnietym prokuratorom ulatwic zycie i podpowiedziec kogo powinni szukac.

 8. Jasiowi wydaje się , że tak jak małemu rozwydrzonemu chłopcu wszystko wolno , więc próbuje robić co tylko się da , żeby zostać zauważony . Jednak nie rozumie , że rzeczywistość go przerosła i na światło dzienne wyszła jego niepohamowana agresja wobec papieża i Polski udokumentowana na zdjęciu .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here