Usunięty przez papieża Franciszka ze stanowiska Prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury  Apostolskiej kardynał Raymond Burke zapowiedział na konferencji w Limerick, że będzie odmawiał udzielania Komunii św. wszystkim politykom zaangażowanym w przyjęcie projektów ustaw legalizujących małżeństwa homoseksualne.

Amerykański duchowny zaznaczył, że tak, jak odmawia udzielania Komunii politykom opowiadającym się za zabijaniem dzieci nienarodzonych, tak samo nie powinno udzielać się jej zwolennikom „małżeństw homoseksualnych”.400px-Archbishop_Raymond_Leo_Burke

Kardynał, który jest obecnie patronem Zakonu Maltańskiego odrzuca jakąkolwiek możliwość złagodzenia ograniczeń dotyczących nieudzielania Komunii św. osobom rozwiedzionym, które zawarły ponowny związek. – Małżeństwo jest nierozerwalne, a jeśli ktoś żyje w stanie zaprzeczającym tej nierozerwalności, nie może być dopuszczony do Komunii świętej – stanowczo stwierdził hierarcha. – Nawet w Kościele są tacy, którzy zaciemniają prawdę o nierozerwalności małżeństwa w imię miłosierdzia – ostrzegł.

Duchowny stwierdził, że to wskutek „tzw. mentalności antykoncepcyjnej” i „anty-life”, „pornografii” oraz „niezwykle agresywnych homoseksualistów” nastąpiła degradacja życia społecznego. Ubolewał nad projektami wprowadzającymi do szkół tzw. teorię gender, deprawującą dzieci od najmłodszych lat. – Na to nie można pozwolić! – stwierdził stanowczo.

Kardynał po raz kolejny wezwał papieża do zajęcia stanowiska w kwestii związków tej samej płci i Komunii dla rozwodników. Zdaniem hierarchy, Synod o Rodzinie wprowadził wielkie zamieszanie. – Odnosi się wrażenie, jakby w Kościele panowała demokracja, a w przyszłym roku hierarchowie – nie zważając na doktrynę i tradycję – przegłosują te kwestie – powiedział Kard. Burke.

Konferencja została zorganizowana przez irlandzką gazetę “The Catholic Voice”.

Na podstawie pch24.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.