Foto: en.wikipedia.org
Foto: en.wikipedia.org
Foto: en.wikipedia.org

Uczniowie transseksualni, którzy uczęszczają do szkół katolickich w Vancouver będą mieli więcej udogodnień. Chłopcy, którz czują się dziewczynkami będą mogli chodzić w sukienkach, chodzić na zajęcia dla dziewczyn, a także korzystać z damskich toalet.

Szkoły katolickie w Vancouver zgodziły się na te udogodnienia po tym jak rodzice jednego z uczniów transseksualnych złożyli zażalenie na szkoły katolickie. Postępowanie komisji praw człowieka w tej sprawie trwało dwa lata.

Zażalenie zostało złożone w 2102 roku przez rodziców Tracey Wilson. Było skierowane przecie całej sieci szkół katolickich w archidiecezji Vancouver. Zażalenie uzasadnili mówiąc, że „zmuszanie ich dziecka do korzystania z toalet dla chłopców było pogwałceniem praw człowieka”, podaje portal pch24.pl.

Po dwóch latach dochodzenia archidiecezja zgodziła się na zmiany w postępowaniu wobec uczniów homoseksualnych i transseksualnych.  Poza tym szkoła wypłaci uczniowi odszkodowanie za ”szkody psychiczne”, jakie poniósł rzekomo w tej szkole.

Wszystkie katolickie szkoły w archidiecezji Vancouver mają opracować plan zmian dotyczący uczniów, którzy uważają, że mają inną płeć czy orientację seksualną. Na te wszystkie zmiany archidiecezja wyraziła zgodę.

W 2004 roku powstał nowy program, który ma chronić takich uczniów przed wszelkimi objawami dyskryminacji. Przestrzegania tego programu strzeże komisja praw człowieka.

Na podstawie: pch24.pl

4 KOMENTARZE

 1. Promocja zboczen kolejny raz ociera sie o granice absurdu. Ciekawe do jakiego kibla bedzie np. chodzic taka dziewczynka z penisem?

 2. A co z dziewczynkami które nie życzą sobie aby chłopcy wchodzili do
  ich toalety. Czy owi obrońcy praw człowieka wzięli pod uwagę ich
  prawo do poczucia bezpieczeństwa i intymności przed płcią
  przeciwną. Może one akurat nie mają główna w głowie. Popieram
  wcześniejszy post. Jeśli takie zarządzenie wyszłoby ze szkoły
  to na pewno nie są to szkoły Chrześcijańskie. Jeśli od władz
  zewnętrznych mimo gróźb nie powinny ulegać tym presjom.

  • Dziewczynki, ktore nie zycza sobie chlopcow w damskich toaletach beda surowo ukarane za nietolerancje, homofobie, mowe nienawisci i ch… wie co jeszcze. Zreszta chlopiec, ktory chodzi do damskiej toalety to napewno jest dziewczynka. Lewaccy naukowcy udowadniaja, ze o plci nie decyduje to co kto ma miedzy nogami a to do jakiego kibla chodzi sie odlac i jakie ciuchy nosi. Paranoja.

 3. Autorka tego artykułu nie zdaje sobie chyba sprawy uzywajac slowa katolickie
  jak bardzo szkodzi Katolika i kosciolowi a co za tym idzie rodzinie czy
  Polsce. Na takim portalu powinno sie zwracac szczegolna uwage na takie
  propagowanie pisania w stylu gazety wyborczej. Zamiast Katolickie szkoly
  powinno byc PSEUDOKATOLICKIE SZKOLY. Bo kazdy teraz ktory nie mysli
  zbytnio nad wiadomosciami ktore do niego docieraja bedzie mu sie
  kojarzylo ze katolickie szkoly toleruja tego typu zaburzenia. A jest to
  nieprawda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.