W Katowicach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali dwóch obywateli Algierii, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju.

Do zatrzymania Algierczyków doszło 23 listopada na terenie Katowic. Obaj cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie. Żaden z nich nie posiadał ważnych dokumentów pobytowych. W stosunku do cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne o zobowiązaniu do powrotu.

Komendant PSG w Rudzie Śląskiej wystąpił z wnioskiem do sądu o umieszczenie jednego z Algierczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. W stosunku do drugiego obcokrajowca wydane zostało postanowienie o zastosowaniu środków alternatywnych do detencji, w którym zobowiązano cudzoziemca do stawiania się w siedzibie Placówki SG raz na dwa tygodnie, do czasu wydania decyzji administracyjnej.

Z kolei 21 listopada Straż Graniczna zatrzymała dwóch nielegalnych migrantów z Turcji, którzy przedostali się do Polski z terytorium Ukrainy. Odnotowuje się coraz więcej podobnych przypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.