Bójka na gdyńskiej plaży? Można wałkować bez przerwy i wracać do tematu, kiedy trzeba naprędce znaleźć temat zastępczy. Kilka tysięcy kibiców ramię w ramię bierze udział w Pielgrzymce na Jasną Górą? Kogo to może obchodzić.

Wikimedia.com

Wczoraj odbyła się 6 patriotyczna Pielgrzymka Kibiców, której pomysłodawcą był legendarny kibic Lechii Gdańsk, śp. Tadeusz Duffek. Tegoroczna edycja – zorganizowana przez ks. Jarosława Wąsowicza – odbyła się pod hasłem: „Chwała Prawdziwym Zwycięzcom” a jej uczestnicy uczczili Powstańców Warszawskich, w 70 rocznicę wybuchu tego zrywu.

W pielgrzymce udział wzięło ponad 5 000 kibiców z całego kraju, wznosząc się ponad podziały a także dzieci Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy oni modlili się w głównej intencji – za Ojczyznę, z prośbą o budowanie przyszłości na pamięci o naszej historii.

Plan pielgrzymki był bardzo napięty. Wszystko rozpoczęła uroczysta Msza Św. a następnie uczestnicy wysłuchali wykładu Leszka Żebrowskiego na temat Powstania Warszawskiego. Kibice wspólnie prezentowali również patriotyczne transparenty a o godzinie 18:00 odbył się koncert Tadeusza “Tadka” Polkowskiego, autora chociażby płyty “Niewygodna Prawda”, na której sławi polskich bohaterów.

Jako, że kibice zachowywali się godnie, panowała podniosła atmosfera patriotyzmu, wydarzeniem nie zainteresowali się przedstawiciele największych mediów. Nie poświęcono Pielgrzymce Kibiców całego pasma w TVN24, nie wzięto jako tematu głównego w najnowszym wydaniu “Gazety Wyborczej”… Wszak kibic skupiony, pogrążony w modlitwie nie pasuje to obrazu zamaskowanego “bandyty” latającego z tasakiem po mieście, który wykreowały media głównego szamba.

na podstawie:: pch24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.