W dniu 13 grudnia o godz. 19.00 w Kielcach miała miejsce manifestacja antykomunistyczna zorganizowana po raz trzeci przez Obóz Narodowo Radykalny. Demonstranci po mszy św. i uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki udali się do siedziby komunistów z SLD skandując hasła „SLD – KGB”  „Niech żyje Armia Krajowa” „My dążymy wciąż do celu, Adam Michnik w Izraelu” Przez ulice Kielc przemaszerowało około 15o osób.

Na ulicy Starodomaszowskiej głos zabrał między innymi kandydat na prezydenta miasta Kielce Dawid Lewicki z ramienia Kongresu Nowej Prawicy, przedstawiciel Obozu Narodowo Radykalnego Filip Bator oraz członek Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Podczas przemówień poruszono temat Unii Europejskiej i podpisania traktatu Lizbońskiego, który miał miejsce 13 grudnia 2007r. odbierając nam suwerenność, traktat nazwano piątym rozbiorem Polski. Podkreślano także sytuację w jakiej obecnie się znajdujemy – zbrodniarze po ponad 30 latach nadal są na wolności bez wyroków sądowych, a hasła antykomunistyczne nadal są aktualne, szczególnie w Kielcach.

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację oraz video-relację. Parezja.pl objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here