commons.wikimedia.org
commons.wikimedia.org

Pod wnioskiem o referendum dotyczącym Lasów Państwowych, podpisało się 2,5 mln osób. Koalicja PO – PSL, po raz kolejny pokazała jednak pogardę dla obywateli i odrzuciła wniosek PiS o wprowadzenie do porządku obrad kwestii referendum.

Za wprowadzeniem do obrad wniosku PiS głosowało 202 posłów – głównie z  PiS, SLD, Zjednoczonej Prawicy i Ruchu Palikota. Przeciwko było 240 osób – oczywiście z koalicji PO – PSL. 4 osoby wstrzymały się od głosu.

2 lata temu koalicja PO-PSL postanowiła zdestabilizować zasoby Polskich Lasów Państwowych, a to jest 7, 5 mln ha. W Traktacie Akcesyjnym jest zapisane, że od 1 maja 2016 roku nastąpi wolny obrót ziemia leśną i rolną. W związku z tym poczuliśmy się bardzo mocno zagrożeni – stwierdził w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl poseł PiS Jan Szyszko.

Destabilizacja systemu finansowego Polskich Lasów Państwowych – przedsiębiorstwa, które zarządza lasami państwowymi w imieniu Skarbu Państwa to jest nic innego , jak doprowadzenie go do bankructwa – kontynuuje Szyszko, dodając że bankruta zwykle się sprzedaje.

Pod wnioskiem o referendum podpisało się aż 2,5 miliona Polaków ale jak widać dla polityków PO – PSL to nic nie znaczy. W plebiscycie miałyby znaleźć się dwa pytania.

1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu finansowania albo funkcjonowania państwowego gospodarstwa leśnego Lasy Państwowe określonego w ustawie z dnia 28 września 1991 roku o Lasach Państwowych, co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce uwzględniając, iż stanowisko rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.