Regionalne władze KOD-u zaapelowały do szefa oraz skarbnika Mateusza Kijowskiego i Piotra Chabory, aby zaprzestali publicznych wystąpień jako przedstawiciele organizacji.

Rada Regionów Komitetu Obrony Demokracji wezwała Mateusza Kijowskiego i Piotra Chaborę, aby nie występowali jako przedstawiciele KOD-u. Rada poprosiła szefa i skarbnika o powstrzymanie się przed wypowiedziami dla mediów i kreowaniem polityki wizerunkowej. Tę rolę ma pełnić powołany przez zarząd główny i radę regionów rzecznik prasowy.

Dodatkowo obaj członkowie mają powstrzymać się od zarządzania grupami na portalach społecznościowych i nie występować publicznie na imprezach KOD-u.

Rada została powołana miesiąc temu przez zarząd, także z udziałem Mateusza Kijowskiego. W jej skład nie wchodzą członkowie zarządu. Apel ma związek z ujawnieniem faktur, z których wynika, że KOD dokonał na konto firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny sześciu przelewów, w sumie na kwotę ponad 90 tysięcy złotych.

Kijowski przeprosił w internecie za wywołanie kryzysu i zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi dokumenty wyjaśniające kwestie finansowe. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD-u.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.