Mateusz Kijowski poinformował we Wrocławiu o planach medialnych Komitetu Obrony Demokracji. Zapowiedziano powstanie radia, radia internetowego oraz telewizji.

Zaczynamy od radia, radia internetowego i telewizji. Zadebiutujemy już 4 czerwca – poinformował Kijowski.

Na czele radia stanąć ma Magda Jethon, była dyrektor  Programu 3 Polskiego Radia, odwołana w styczniu. To nie jedyna „gwiazda”. Z mediami KOD-u współpracować mają znani dziennikarze, m.in. Chris Niedenthal, który dokumentował stan wojenny.

Chodzi o to, żeby było o nas głośno na całym świecie. Ostatnio zostaliśmy zaproszeni jako gość honorowy na spotkanie z ambasadorami wszystkich państw UE. Jestem przekonany, że informacje dotarły do wszystkich europejskich stolic – tłumaczy Kijowski.

Zapytaliśmy czy jakiekolwiek wsparcie nadejdzie od G. Sorosa. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że Soros nigdy nie wspomagał i nadal nie wspomaga KOD-u. Niestety, na pytanie kto w takim razie im pomaga odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

Aktualizacja: Na stronie KOD-u ukazało się sprostowanie:

Drodzy KOD-erzy i KOD-erki, w związku z licznymi przekłamaniami po wczorajszej wypowiedzi Mateusza nt naszych mediów, wyjaśniamy – 4 czerwca rusza KOD-owski portal „koduj24.pl”. Szefem portalu będzie Magda Jethon. Radio i tv to plany na przyszłość na tyle odległe, że wszelkie dywagacje są przedwczesne, zarówno co do terminu, jak i personaliów.