Pół wieku przeleżeli zapomniani w ziemi, która wydała ich na świat- wyklęci z pamięci, zabrani od rodzin, skazani na smierć, wymazani z kart historii.. Tym bardziej odnalezienie kolejnych 9 żołnierzy wyklętych daje nadzieję.

Zidentyfikowano 9 kolejnych osób: Władysław Borowiec, Henryk Borowy-Borowski, Hieronim Dekutowski, Zygfryd Kuliński, Józef Łukaszewicz, Henryk Pawłowski, Zygmunt Szendzielarz, Wacław Walicki i Ryszard Widelski.

Wciąż poszukiwane są symbole wolnej Polski- rotmistrz Witold Pilecki oraz August Emil Fieldorf. Odnalezione szczątki zidentyfikowano w ramach prac identyfikacyjnych prowadzonych przez Polską Bazę Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów. Projekt „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956” realizowany jest między innymi przez IPN. Do tej pory w czasie prac na warszawskich Powązkach ekshumowano około 200 ciał pogrzebanych przez reżim stalinowski.

„Jedyne co daje nadzieję, gdy mówimy o komunizmie jest jego całkowity upadek, gdyby osiągnął sukces, wiedziałbym, że dla ludzkiego zniewolenia i zastraszenia nie ma już żadnych granic.”

Niech żyje wolna Polska!

na podstawie: http://podziemiezbrojne.blox.pl