Komisja Weryfikacyjna ujawniła kolejne informacje i dokumenty, które wskazują, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie tylko wiedziała o szczegółach dotyczących likwidacji i przeniesienia gimnazjum przy ul. Twardej 8/10, ale osobiście podpisywała dokumenty dotyczące decyzji reprywatyzacyjnych.

Dziś Komisja Reprywatyzacyjna podjęła decyzję, że majątek wart 150 milionów złotych natychmiastowo wraca do zasobów miasta. Jednocześnie członkowie komisji potwierdzili, że prezydent Warszawy mogła uchylić decyzję w sprawie reprywatyzacji już kilka lat temu. Dodatkowo przedstawiono protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego, który wydał decyzję w sprawie nieruchomości przy ul. Twardej. Na dokumentach znajdują się własnoręczne podpisy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

„Wykonaliśmy kawał dobrej pracy. Zgromadziliśmy dokumenty, których nie udało się zebrać przez lata. Komisja przywróciła miastu majątek wart 150 mln zł. Dba o majątek, czego nie robi pani prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Od jutra może tam wrócić szkoła. Odwołanie nie wstrzymuje tej decyzji i reguluje los tej nieruchomości na przyszłość” – oświadczyli członkowie komisji Patryk Jaki i Sebastian Kaleta.