Środowisko opozycji spod znaku .Nowoczesnej i KOD-u kompromituje się regularnie. Tym razem popisali się działacze świętokrzyskiego oddziału KOD.

Działacze KOD-u rozprowadzają w województwie świętokrzyskim swoje ulotki. Wynika z nich, że:

Celem Komitetu Obrony Demokracji jest to, aby zasady demokratycznego państwa prawa były w Polsce przestrzegane. Chcemy, aby demokracja miała się dobrze i nie będzie potrzeby jej bronić. Wierzymy, że wkrótce ten czas nadejdzie. Do tego czasu domagamy się od władz przestrzegania Konstytucji, niełamania praw obywatelskich oraz skończenia z dyktaturą większości nad mniejszością w parlamencie.

No to teraz sprawdźmy, czym jest demokracja:

System rządów i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli – brzmi jedna z wielu definicji.

Tak więc “obrońcy demokracji” w imię demokracji żądają skończenia z istotą demokracji. Prawda, że logiczne? Wszak “demokracja demokracją, ale koryto musi być po naszej stronie”.

2 KOMENTARZE

 1. Wola większosci obywateli, a nie większosci w parlamencie 😉 Wy się podniecacie “demokracją” w Polsce, ale demokracja tak naprawdę nigdy nie działa, bo frekwencja ponizej 60%uprawnionych do głosowania to kpina, a nie wola większosci obywateli; znajdźcie lepiej pasującą definicję 😉 Juz chyba w prl było więcej demokracji, bo głosować trzeba było:P I jakkolwiek nie popieram KODu i innychtego typu patologicznych organizacji, tak tu mają racje…

  0

  0
  • Gdzie mają rację? Jak ludzie nie interesują się polityką i nie chcą głosować, to lepiej niech nie oddają losowego głosu tylko by frekwencja była wyższa.
   Wolę jak głosują ludzie ze spranymi mózgami, którzy wierzą w to co robią, niż jak banda idiotów idzie wypełnić papierek, bo im prawo nakazuje.
   Poza tym, najbardziej nie rozumiem przeświadczenia, że jakby wszyscy głosowali to PiS by nie wygrało… Może by wygrali jeszcze większym procentem? Kto to może wiedzieć na kogo by los arogantów padł..

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.