Portal wpolityce.pl ustalił, że Bronisław Komorowski miał duży udział w nieprawidłowościach, które wykryto w MON. Chodzi przede wszystkim o spółki zajmujące się produkcją i handlem bronią.

Gigantyczna skala przekrętów w spółkach zajmujących się produkcją i handlem bronią była możliwa dzięki tzw. parasolowi ochronnemu, zapewnionemu przez ówczesny rząd koalicji PO-PSL. Za nieprawidłowości był odpowiedzialny m.in. Prezydent Bronisław Komorowski – czytamy na portalu.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że pieniądze podatników przez lata przeznaczane były na wynagrodzenia dla doradców oraz firm konsultingowych, które dogadywały się z Platformą Obywatelską. Chodzi m.in. o firmę MESKO. Jej szefowie otrzymywali liczne ordery z rąk byłego prezydenta RP.

Ludzie nagradzani przez Komorowskiego wydawali duże sumy publicznych pieniędzy na umowy z firmami współpracującymi m.in. z generałem Jarosławem Wierzcholskim, dobrym znajomym Komorowskiego.

Dobrze byłoby, gdybyśmy dowiedzieli się, czym zasłużył się generał Jarosław Wierzcholski, któremu MESKO wypłaciło 350 tysięcy złotych – powiedział Antoni Macierewicz.

Warto dodać, że generał Wierzcholski niedługo po nominacji zrezygnował z armii i poświęcił się właśnie doradztwu.