Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ówczesny prezydent Bronisław Komorowski miał wygłosić przemówienie. Jak ujawniła Telewizja Republika Komorowski własnoręcznie wykreślił z niego niepoprawne politycznie fragmenty.

Anita Gargas w programie “Zadanie Specjalne” ujawniła, że z przemówienia byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego napisanego na rocznicę Powstania Warszawskiego zniknęły fragmenty mówiące o Niemcach i Sowietach.

Ten przekaz przypomina światu o dramatycznej walce Warszawy w tragicznym położeniu. O walce z potężną niemiecką armią, toczonej przy celowej bezczynności Sowietów. Wypełnili oni w ten sposób do ostatka zawarty przed wojną pakt z Niemcami. Pozwolili Hitlerowi na zagładę stolicy Polski walczącej o wolność. Wy broniliście wtedy wolności. My dziś musimy o tym mówić.

Żadna inna bitwa, okrutnej przecież, drugiej wojny światowej nie została opłacona śmiercią, w tym ludobójstwem, ponad 150 tysięcy mieszkańców – brzmi skreślony fragment.

Na zakończenie kadencji Kancelaria Prezydenta wydała specjalny album. Znaleźć można w nim m.in. oryginał przemówienia, na którym widać poprawki naniesione osobiście przez prezydenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.