Bronisław Komorowski gościł u Jacka Żakowskiego w TOK FM. Zasugerował, że Prawo i Sprawiedliwość może sfałszować najbliższe wybory.

„Trzeba mieć trzy teczki: pierwsza z materiałami o psuciu przez PiS państwa prawa, druga teczka – trochę cieńsza – pytanie, kto zawinił, gdzie są mechanizmy i sprężyny, ale i nazwiska tych, którzy mają to na sumieniu, i trzecia teczka, gdzie powinny być projekty z tym, jak naprawić sytuację” – powiedział Komorowski po pytaniu Żakowskiego: „Czym towarzyszyć społeczeństwu w cierpieniu pod jarzmem kaczyzmu?”.

Były prezydent zastanawiał się, jak powinny zachowywać się środowiska opozycyjne. „Wierność temu, że się chce być przydatnym i uczestniczyć w kreowaniu rzeczywistości powinna prowadzić – i mam nadzieję, że i mnie poprowadzi, bo takie mam plany – by nie tylko opisywać rzeczywistość, ale zastanowić się, co zrobić po rządach PiS” – stwierdził.

Komorowski podkreślił przy tym, że można spodziewać się pewnych wypaczeń przy wyborach organizowanych przez PiS. Były prezydent ocenił, że na przykład w Wojsku Polskim będzie presja, by żołnierze głosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego. „To środowisko jest zdolne do różnego rodzaju cudów nad urną. Można się liczyć z najgorszymi nawet rozwiązaniami… Dalej idącymi faulami politycznymi, które zmniejszą wiarygodność wyborów” – wieszczył.

7 KOMENTARZE

 1. Kto słucha Bronka, ten sam sobie szkodzi.
  Ale fakt jest faktem – coś wiedzieć o wyborach musi. Skoro za jego panowania fałszowanie było możliwe, to i za panowania PIS też tak może być.
  Pytanie – czy PiS zmniejsza biurokrację i upraszcza prawo? Czy PO lub inna partia z tych “dużych” i powszechnie znanych byłaby w tym lepsza? A może jednak warto dać szansę komuś nowemu? (mamy do dyspozycji środowiska patriotyczne, Brauna, Kowalskiego, część klubu Kukiza, zapewne wiele indywidualności lokalnych. Czy nie warto wesprzeć niezależnych?
  Przecież wiadomo, że ci “zależni” od partii będą słuchać przede wszystkim partii a nie ludzi. Więc jak to jest? Dalej łykamy słodkie kłamstwa czy jednak dajemy szansę nowym? Może będzie lepiej, a może nie. Dopóki nie sprawdzimy, to nie będziemy wiedzieć… Ci obecni są już sprawdzeni i wynik każdy widzi, prawda? (skłócanie społeczeństwa, polaryzacja elektoratu, napuszczanie na sędziów, lekarzy, górników, rolników, pielęgniarki, nauczycieli, itd., itd. Wszystko dla skłócenia, nic dla jedności).

  Racjonalnie mówiąc – nie ma grup społecznych wolnych od “czarnych owiec”, które psują wizerunek, które są medialnie wykorzystywane do podbijania wrogości. Brakuje informacji o tych pozytywnych przypadkach, które budują, a nie rujnują inteligencję i głowę społeczeństwa.
  Pomyślcie o tym szanowni forumowicze.
  Pozdrawiam

  0

  0
 2. Zadajmy sobie pytanie: Co ci syjoniści z PO, PIS, Nowoczesnej itp. zarządzanych przez żydow partii w Polsce chcą osiągnąć takim stwierdzeniem?
  Chcą doprowadzić do obalenia PISu- partii patriotycznych polskich posłów -z syjonistycznym dowództwem tej partii typu Kalkstein vel Kaczyński, Singer vel Macierewicz itp.
  PIS jako taki jest mimo wszystko zbyt propolski, a to przecież syjonistyczna agentura.
  https://forumemjot.wordpress.com/2016/07/26/precz-z-popis-wszyscy-won/

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.