Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)
Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)

W ten weekend, odbędzie się Zjazd Karpacki którego celem jest kontynuacja przedwojennych tradycji górali. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Komorowski, ale część górali protestuje przeciwko mieszaniu ich w kampanię wyborczą.

Strona redykkarpacki.pl, pisze na temat zjazdu tak:

“Pamiętając o historii spotkań Ludzi Gór i tradycji ruchu regionalnego, w imię odpowiedzialności za przyszłość górskich dziedzin i rodzin, Związek Podhalan jako następca gospodarza zjazdu Święta Gór w 1935r. dziś, w 80-tą rocznicę tego wydarzenia zaprasza do Ludźmierza w dniach 25-26 kwietnia na PIERWSZY ZJAZD KARPACKI”.

Odbędzie się on w Sanktuarium Ludźmierskim i Domu Podhalan. Okazuje się, że honorowy patronat nad uroczystością objął prezydent Bronisław Komorowski. To jednak doprowadziło do awantury, gdyż przedstawiciele Związku Podhalan zaprotestowali w czasie konferencji prasowej przeciwko upolitycznieniu ich spotkania.

Uczestnicy konferencji wydali oświadczenie, w którym zaprotestowali przeciwko obecności na Zjeździe Karpackim prezydenta Bronisława Komorowskiego. Według nich, obecność na święcie górali prezydenta, który wyraża zgodę na ratyfikację ustawy antyprzemocowej i zezwolił nasprzedaż Polskich Kolei Linowych jest niestosowna – informuje portal podhale24.pl

Władysław Motyka, członek prezydium Zarządu Głównego Związku Podhalan stwierdził, że

Zjazd powinien zostać zorganizowany po wyborach, bo w tym momencie jego uczestnicy zostaną przedstawieni jako zwolennicy prezydenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.