Bronisław Bronisław Komorowski na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej RP, Warszawa (6.02.2015) / foto: Flickr.com / (CC BY-NC-SA 2.0 PL)

Pisaliśmy już wielokrotnie o dwóch obrazach, rzeźbie i wieży stereo, które zginęły z Kancelarii Prezydenta za rządów Bronisława Komorowskiego. Teraz okazuje się, że były prezydent „pożyczył sobie” również krzesła, sejf, zegarki czy niszczarki.

6 sierpnia 2015 roku odbyło się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Właśnie ta data widnieje na dokumencie, który jest wykazem przedmiotów „użyczonych” Komorowskiemu. Jak wynika z dokumentów udostępnionych przez portal niezalezna.pl były prezydent zabrał ze sobą do Instytutu Bronisława Komorowskiego m.in.: niszczarkę, fotele, stoły, szafki, zegary, kanapę, lampy, krzesła, kosz, sejf, kinkiety, kalkulator, sztućce, patelnię, kieliszki, dzbanki, filiżanki, iPady, komputery, telewizor, czajnik elektryczny, lodówkę z zamrażarką, mikrofalówkę oraz ekspres do kawy.

Co ciekawe zarządzenie Szefa Kancelarii z roku 1996 daje byłemu prezydentowi prawo, by wypożyczył przedmioty potrzebne do wyposażenia swojego biura.

Poniżej wykaz:

wykaz1 wykaz2 wykaz3

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here