Foto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons
foto: Piotr Drabik wikimedia.commons.org

W ostatni czwartek Bronisław Komorowski powiedział, że Konstytucja RP blokuje możliwość wejścia Polski do strefy euro i w związku z tym trzeba dążyć do tego aby w przyszłym parlamencie znalazły się partie, które zdołają tę przeszkodę usunąć…

Art. 227. Konstytucji Rzeczpospolitej mówi, że centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza. – Ten zapis w ocenie Komorowskiego jest przeszkodą w włączeniu Polski do strefy euro – stwierdził w ostatni czwartek na podsumowaniu pierwszej edycji programu eksperckiego.

Platforma Obywatelska na czele z Komorowskim próbuje namówić Polaków do euro pod hasłem poprawy bezpieczeństwa naszego kraju w związku z agresją Rosji na Ukrainę. – Warto zwrócić uwagę, że Platforma Obywatelska chce również pod tym samym hasłem wejść po raz kolejny do Parlamentu Europejskiego, wmawiając Polakom, że tylko PO zapewni bezpieczeństwo.

Dodatkowym argumentem wprowadzenia euro w ostatnim czasie stały się kraje bałtyckie, które już są w strefie euro a Litwa przystąpi w 2015r. właśnie dlatego, aby zapewnić sobie „bezpieczeństwo”.

Zbigniew Kuźmiuk – dr nauk ekonomicznych, poseł na sejm RP jest przekonany, że nie będzie w sejmie takiej większości aby zmienić konstytucje tak, jak chce prezydent Komorowski.

5 KOMENTARZE

  1. Czy wy ludzie jesteście ślepi? Jaki komoruski? Jaki pachoek Rosji? Ten osobnik prowadzi politykę anty – rosyjską co wskazuje na służalczość Izraelowi. Wałęsa,Kaczynski,Buzek, Kwasńiewski Komorowski i Biedroń ochoczo pozowali do zdjęć z rabinami lub w jarmułce na głowie. Że niby to rosja wymusili na nas wypłatę 65mld$ odszkodowań żydom którzy utracili mienie w skutek wojny. A muzeum żydów w polsce które kosztowało nas 180mln zl + 15 nlm rocznie na utrzymanie to niby robota rosjan? Te 300mln zl które my podatnicy podarujemy Ukrainie która już jest pro zachodnia to niby też robota Putina? Nie pozwólcie mydlić sobie oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.