foto: Facebook.com/ Marian Kowalski
foto:  Facebook.com/ Marian Kowalski
foto: Facebook.com/ Marian Kowalski

Dziś odbył się  I Kongres Ruchu Narodowego – 400 delegatów z całego kraju wybrało prezesa partii, został omówiony program i strategia do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Podczas kongresu została wybrana również rada polityczna ugrupowania, która będzie składać się z około 30 osób i będzie organem doradczym.

– Sobotni zjazd kończy etap formowania się Ruchu Narodowego. Rozpoczęliśmy ten proces 11 listopada 2012 r., kiedy mówiłem o obaleniu republiki okrągłego stołu. Myślę, że Ruch Narodowy w ostatnich latach dał się już poznać Polakom, jako najbardziej bezkompromisowa, antyestablishmentowa siła polskiej sceny politycznej – mówił Robert Winnicki prezes Ruchu Narodowego.

Kongres rozpoczął się od odśpiewania hymnu Polski Mazurka Dąbrowskiego. Jako pierwszy głos zabrał Marian Kowalski kandydat na prezydenta RP: Trzeba otworzyć system polityczny, rozhermetyzować go. Trzeba spowodować, żeby do Sejmu weszli młodzi ludzie! Chciałbym aby po 20 latach Waszych rządów to Polska miała problem z falą imigrantów z Niemiec w poszukiwaniu lepszej pracy – przekonywał.

Michał Krupa, Polak wychowany w Kanadzie i wieloletni działacz narodowy mówił o tym co zna najlepiej, czyli o rodakach na emigracji: Polonia od lat jest traktowana jest jak bydło wyborcze. Dla Polaków na emigracji także powinno się znaleźć miejsce w parlamencie! – wyjaśniał.

Na I Kongres Ruchu Narodowego zawitał m.in Marek Jakubiak i Rafał Ziemkiewicz. Wkrótce więcej szczegółów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.