Dziś na nadzywczajnym posiedzeniu lwowskiej Rady Obwodowej jej deputowani utworzyli Radę Narodową, która przejęła pełnię władzy w obwodzie. Jednocześnie zakazano działań Sił Zbrojnych Ukrainy i  formacji MSW na jego terenie. Jak podaje portal kresy.pl – ma to znamiona secesji.

Widok na Lwów z wieży ratuszowej.
Foto: Jan Mehlich/Wikimedia Commons

Za takimi postanowieniami głosowało 70 deputowanych. Szefem lwowskiej Rady Narodowej został dotychczasowy przewodniczący Rady Obwodowej – Petro Kołodij, podobnie stało się w przypadku funkcji zastępców. Portal kresy.pl podaje, że “deklaratywna forma tego organu idzie w kierunku secesji wewnątrzpaństwowej“. Lwowska Rada Narodowa wzywa wioski, miasta i rady miejskie regionu, aby zwołały pilne sesje nadzwyczajne i uznały radę.

na podstawie: kresy.pl, 3oko.com.ua

 

4 KOMENTARZE

 1. czyzby zmierzalo to w moim wymarzonym kierunku… najpierw secesja, odlaczenie od ukrainy a potem… witamy w powrotem w polsce… mam nadzieje ze dozyje tego pieknego dnia

  0

  0
  • Zobaczymy. To wszystko może też zależeć od tego, czy w całym kraju zwycięży opozycja, czy jednak prezydent. Bo jeżeli opozycja przejmie władzę w Ukrainie to mogą się jednak zdecydować pozostać.

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.