Redaktor naczelny magazynu “Jesuit-run America”, jezuita o. James Martin uważa, że poglądy Kościoła na temat homoseksualizmu są przestarzałe, a jego nauczanie jest dla gejów krzywdzące.

Martin stwierdził, że Katechizm Kościoła Katolickiego „samoistnie się zdezaktualizował”, a jego kwestie dotyczące homoseksualizmu są dla wiernych „niepotrzebnie bolesne”. „Biorąc pod uwagę to, co teraz wiemy o homoseksualizmie, mogę powiedzieć, że niektóre zdania używane w Katechizmie w tym temacie muszą być uaktualnione”.

Jezuita należy do zwolenników LGBT w Kościele, z czym często obnosi się w mediach społecznościowych i w innych. Martin uważa, że niektórzy święci w niebie mogą być gejami. Jakiś czas temu otrzymał nagrodę z rąk działaczy potępionej przez Watykan grupy LGBT za wysiłki zmierzające do “rozszerzenia dialogu na temat LGBT” w Kościele.

Nauczanie Kościoła w kwestii homoseksualizmu jest jasne. Katechizm Kościoła Katolickiego uważa, że “akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”. „Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.