TVP

Dla wielu osób miał to być przełomowy moment, dzięki któremu osoby homoseksualne wyjdą z cienia. Jednak TVP zdecydowało, że reklama nie pojawi się na ich stacji. Tymczasem kanały takie jak TVN czy Polsat bez problemu zgodziły się na emisję nowej reklamy Durex. Spot zatytułowany „Głośni w łóżku” spotkał się z ogromną krytyką Polaków, którzy jasno mówią o tym, że propagowanie orientacji homoseksualnej nie powinno mieć miejsca w naszym kraju. Czy reklama jest naprawdę tak kontrowersyjna jak mówią?

TVP przeciw LGBT?

Powszechnie wiadomo, że osoby odmiennej orientacji nie są w Polsce traktowane z szacunkiem. W rzeczywistości ciężko jest nam zrozumieć homoseksualizm i obawiamy się nieznanego. Zgodnie z wychowaniem oraz religią prawdziwą rodzinę tworzy kobieta z mężczyzną, dlatego nie łatwo jest nam zaakceptować odmienność niektórych osób. TVP znana jako telewizja Prawa i Sprawiedliwości nie zgodziła się na reklamę w której uczestniczy para gejów. Nie jest to nic zadziwiającego, ponieważ partia nie popiera osób LGBT.

Szczegółową analizę przeprowadził portal wirtualnemedia.pl, który skontaktował się z biurem reklamy TVP. Stacja powołała się na jeden z ustępów artykułu 18. ustawy o radiofonii i telewizji. Zawarta jest w niej informacja o tym, że treści mogące mieć negatywny wpływ na rozwój małoletnich mogą być rozpowszechniane wyłącznie w godzinach od 23:00 do 6:00. Zgodnie z informacją podaną przez stację widzowie skarżą się na zamieszczane treści intymne w spotach reklamowych. Ostatecznie dom mediowy poinformował, że nie zamierza zlecać kampanii.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.