Prezes PiS Jarosław Kaczyński na dzisiejszej konwencji przedstawił, aż pięć nowych propozycji  programowych m.in 500 plus na pierwsze dziecko, czy brak podatku PIT, dla pracowników przed 26 roku życia.  

Przyszłość Polski jest w Naszych rękach 

Konferencja PiS rozpoczęła się od wystąpienia prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, który podkreślał w swoim przemówieniu, iż stawką tegorocznych wyborów jest przyszłość Polski oraz przyszłość Polaków. Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślał również, że najważniejszym aspektem prowadzenia polityki jest równość oraz sprawiedliwość. Jednak nie wszyscy akceptują tą równość, a ciągle trwa zaciekła obrona przywilejów, grup społecznych i właśnie dlatego problem jest tak ważny, a co najważniejsze ma bardzo istotny dla wszystkich wymiar ekonomiczny. Zwrócił również uwagę, że „wolność jest wciąż kwestionowana”, a istnieją tacy, którzy chcą nam odebrać wolność poglądów, słowa, a nawet wolność sumienia i religii. Jednakże prezes PiS jednoznacznie uważa, że Polacy chcą wolność i równości, gdyż jest już ona zakorzeniona w naszej kulturze, która jak wszyscy wiemy została zbudowana na chrześcijaństwie, a cywilizacja zbudowana na tej religii jest najbardziej życzliwą i przyjazną człowiekowi w dziejach świata.

Długa lista obietnic przedwyborczych 

Źródło : pikio.pl

Głównym celem konwencji, na której zostały przedstawione założenia Prawa i Sprawiedliwości według Jarosława Kaczyńskiego jest polityka dobrej zmiany, a przede wszystkim kontynuacja wcześniejszych założeń i planu. Program ma stanowić nijako obronę tego wszystkiego co jest naszym prawem, co wynika z polskiej kultury, tradycji, a przede wszystkim z naszej cywilizacji. Nowa lita obietnic przedwyborczych jak sam twierdzi lider partii będzie z pewnością trudnym zadaniem do wykonania i odważnym, niezwykle wymagającym programem. Na konwencji łącznie padło, aż 5 odważnych obietnic :

  • 500 plus na każde dziecko od lipca tego toku,
  • brak podatku PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 roku życia, 
  • od maja „trzynastka” dla emerytów w postaci najniższej emerytury -1100 zł,
  • Obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT- u dla wszystkich pracujących osób,
  • Odbudowa kluczowych połączeń autobusowych

Z pewnością lista obietnic przedwyborczych jest spora, a założenia niewątpliwie ambitne, nasuwa się jedynie pytanie czy budżet naszego państwa temu podoła ?

 

„Trzynastka”- Emeryci również zyskają 

Źródło : fakt.pl

 Zgodnie z założeniem PIS w tym roku szykuję również pieniądze dla emerytów, nasuwa się jedynie pytanie czy chodzi o emerytów i rencistów czy tylko o jedną grupę seniorów w naszym kraju. Program ma być przeprowadzony z rozmachem, bo jak zapewnia prezes PiS Jarosław Kaczyński jeszcze w tym roku do rąk emerytów ma trafić dodatkowa trzynasta emerytura w wysokości najniższej emerytury, czyli kwota 1100zł. Według szacunków i danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce obecnie żyje niemal 5,6 mln samych emerytów, więc wypłacenie tzw. „trzynastki” to koszt 6mld 160 mlm złotych.

 

Zobacz również nasz poprzedni artykuł :  https://parezja.pl/chrzescijanie-chca-wplywac-na-unie/