“PiS próbuje iść drogą Orbana. To może się dla nas źle skończyć” – uważa Ewa Kopacz.

– Ludzie wybrali PiS, bo chcieli zmiany. Dziś rzadko spotykam się z tymi, którzy głosowali na PiS. Nie przyznają się do tego! Ale są i odważni – spotkałam młodego człowieka, który powiedział: chcę panią przeprosić, bo głosowałem na PiS – powiedziała Ewa Kopacz w rozmowie z serwisem Wirtualnej Polski.

Była premier stwierdza nawet, że w Polsce nastał czas chaosu i rządów dyktatorskich.

– Ci, którzy dzisiaj rządzą, mają taką, a nie inną naturę. Naturę, która pozwala im rządzić przez chaos i na sposób dyktatorski! (…) Do tej pory obywatele wiedzą, że na straży polskiej konstytucji, państwa prawa i demokracji stoi TK. To dla wszystkich oczywiste, do momentu aż przyszedł PiS. Oni gdzieś tam w tyle głowy, przez 8 lat wyposzczenia, mieli poukładane, jak ma wyglądać ta Polska. I chcą nam życie ułożyć wobec tego scenariusza – podkreśliła była premier.

Jej zdaniem PiS poszedł “na wojnę z milionami Polaków”.

– PiS próbuje iść drogą Orbana. Polecam ostatnią książkę o Orbanie – to może się dla nas źle skończyć. Polski naród jest inny – mamy swój rozum, jesteśmy przywiązani do wartości wolności słowa, praworządności. To wartości dla nas cenne – i powinny być wyznacznikiem dla całej opozycji, bo niszczy je PiS. Kaczyński wyszedł na wojnę z milionami Polaków! Z TK! Z instytucjami, które mają autorytet europejski! On niszczy nasz wizerunek międzynarodowy! – mówiła Kopacz.

WP/DK

3 KOMENTARZE

 1. Cyniczne i przewrotne babsko… plecie jakby sie dzis urodzila. Szefowala rządowi aferałow i jeszcze smie sprzedawac takie kit,y bezczelna!!

  0

  0
 2. Kobieto, to między innymi Ty- jak zapowiedziałaś po przegranej- robisz wszystko by ten bałagan trwał. To wy opozycjoniści najpierw wywołaliście ten stan w kraju! A co niby było za waszych rządów?! Tak była sprawiedliwość? Taka praworządność? Za co? za ile zgodziłaś się na przyjmowanie islamu do kraju? Rozmieniliście Polskę na drobne!
  heh.. szkoda mojej energii na wyliczanie dokonanych zniszczeń przez PO.
  Powiem tylko że nie popieram żadnej partii. Każda partia to zło tak czy inaczej, ze względów jak by oczywistych.
  Pis też pewnie nie będzie idealny ale mam nadzieje że jednak nie narobi tyle szkód co PO. Może też uda im się naprawić cośkolwiek chociaż po pogromie zostawionym przez was.
  A wy, opozycja robicie WSZYSTKO by dalej narodowi szkodzić podjudzając jednych na drugich. Prawdziwi szkodnicy to własnie WY! Rządziliście-szkodziliście. Przegraliście, dalej szkodzicie- plując jadem na wszystkie możliwe strony! Tak była pani premier, pani to zapowiedziała po przegranej, że zrobi WSZYSTKO by odsunąć PiS od władzy! i robicie to z konsekwencją godną lepszej sprawy!! W Europie wrze od islamu a wy szczujecie Polaków przeciw sobie.. Przez was wielu Polaków ma papkę z mózgu i zamiast zająć się tym CO teraz najpilniejsze, zajmują się opluwaniem siebie nawzajem nie szczędząc sobie wyzwisk i obelg..
  Dumni jesteście z siebie, co?
  Niech was piekło pochłonie!!

  4

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.