Premier Ewa Kopacz wzięła udział w akcji „Hejt – Stop” i wezwała do budowy „nowoczesnego polskiego patriotyzmu” oraz stworzenia „jednego wspólnego frontu przeciwko nietolerancji i nacjonalizmowi”.

Premier, w towarzystwie pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania Małgorzaty Fuszary, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zamalowywania „mowy nienawiści”.

„Dzisiaj zamalowałam ten nienawistny napis. Ale to tylko jeden z etapów. Dzisiaj powinniśmy walczyć o to, by wykorzenić z serc tych, którzy te napisy umieszczają – nienawiść”

– powiedziała premier Kopacz.

Jej zdaniem uda się to zrobić, „jeśli nowoczesne polskie społeczeństwo zrozumie, że nowoczesny polski patriotyzm, ten, którego jestem wielka zwolenniczką, że jest w nim miejsce dla tolerancji i na szacunek dla odmienności”.

„Chyba jest już pora, żeby stworzyć jeden wspólny front przeciwko tym, którzy te napisy umieszczają, powiedzieć stop nietolerancji i nacjonalizmowi. Chciałabym, żeby dominował pogląd, że budujemy wiarygodny, dobry obraz naszej ojczyzny, tolerancyjnej przyjaznej, otwartej, gdzie dominuje miłość i współczucie dla tych, którzy potrzebują pomocy”

– stwierdziła premier.

źródło:TVP.info/Kresy.pl