Janusz Korwin-Mikke wspólnie ze swoimi współpracownikami zorganizował konferencję prasową przed nową siedzibą TVP. Towarzyszył jej happening, którego celem było zwrócenie uwagi na stronniczość mediów publicznych.

Lider partii KORWiN zwrócił uwagę na fakt, że TVP do pierwszej debaty przedwyborczej zaprosiło tylko przedstawicielki dwóch największych partii politycznych, pomijając pozostałe ugrupowania.

Robienie debaty tylko dwóch komitetów jest skandalem. Akurat to są dwie panie (Szydło i Kopacz – red.), które się skompromitują dokumentnie więc z mojego punktu widzenia nawet korzystne, bo to będzie śmiech na sali, będzie magiel normalny, ale jest to formalnie niedopuszczalne i protestujemy – powiedział Korwin-Mikke.

Jako drugi głos zabrał poseł Tomasz Górski.

To już kolejny protest, kiedy partia KORWiN jest dyskryminowana w mediach publicznych. Pierwszym razem w Polskim Radiu – składaliśmy wtedy do szefa KRRiT petycję w tej sprawie i wnosiliśmy o wyjaśnienia. To już drugi raz, kiedy prosimy o to, by nasza partia nie była dyskryminowana, żeby nie była pomijana – mówił.

Po przemówieniach i pytaniach dziennikarzy odbył się happening. Janusz Korwin-Mikke wraz ze współpracownikami symbolicznie zniszczył telewizory opatrzone symbolami kanałów telewizji publicznej.

https://www.youtube.com/watch?v=zXVMPxzVamA