W ostatnich dniach głośno jest o szykowanych przez nowy rząd zmianach w mediach publicznych. Sejm przyjął już tzw. małą ustawę medialną, a w planach jest wprowadzenie również dużej ustawy medialnej. Sprawę skomentował Janusz Korwin-Mikke.

Europoseł i lider partii KORWiN wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej we Wrocławiu. Zdaniem Korwina media należy jak najszybciej sprywatyzować.

Media trzeba sprywatyzować. TVP powinno stać się po prostu TV Prywatną. Media będące w politycznych rękach zawsze będą forowały partię, która jest u władzy. Prawdą jest, że nie ma mediów niepolitycznych, wszystkie są polityczne – powiedział polityk.

Prezesowi wtórowała Magdalena **********, prezes oddziału legionowskiego partii KORWiN.

Każda władza po wygranych wyborach dokonuje gruntownych zmian personalnych w mediach państwowych, by stały się jej bardziej przychylne, bo wie, jak ważny jest pozytywny przekaz medialny. Czas skończyć z tą obłudą. Jedynym rozwiązaniem jest po prostu sprywatyzowanie mediów państwowych, które dzięki temu nie będą w rękach żadnej władzy. Media całkowicie obiektywne to utopia. Ale media w rękach partii rządzącej stają się jej tubą propagandową, za którą niestety płacić muszą podatnicy – uważa Magdalena *.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.