foto. Piotr Drabik

Janusz Korwin-Mikke nie mógł powstrzymać się przed kolejnymi “historycznymi” dywagacjami. Pretekstem do kontrowersyjnego wpisu stała się rocznica 1 sierpnia.

W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Od wielu lat toczą się burzliwe spory nad sensem zrywu, zwolennicy i przeciwnicy nie przebierają w słowach. Janusz Korwin-Mikke nie mógł sobie darować dołączenia do debaty i napisania czegoś kontrowersyjnego.

Niektórzy z Państwa mają w głowach nakićkane przez propagandzistów. Wydaje się Wam np., że PRL (po 1956) to była jakaś ruska kolonia, gdzie nic tylko mordowano prawdziwych patriotów. I podobnie z okupacją hitlerowską: Niemcy nikogo (poza Żydami, ale ich już w 1944 prawie nie było) nie mordowali – o ile, oczywiście, ktoś nie prowadził działalności dywersyjnej! – napisał lider partii Wolność.

Według Korwina powstańcy wbrew temu, co się mówi, wcale nie nieśli pomocy masowo mordowanej polskiej ludności.

Przecież nawet gen.”Garda”, schwytany, nie został zamordowany, tylko skierowany do Mauthausen, gdzie zmarł, jak wielu innych, z głodu – bo po prostu nie było co jeść. P.prof.Aleksander Krawczuk, historyk, wspomina okupację (ze wsi podkrakowskiej): “To było straszne: potworna nuda”. To powstanie absolutnie nie było ratowaniem masowo mordowanych Polaków!!! – zakończył.

3 KOMENTARZE

 1. No, szkoda. Pan Janusz szkodzi sobie mocno..
  A wystarczyło PODBUDOWAĆ swoją wypowiedź odpowiednimi materiałami, które przecież istnieją.
  Mało tego, żyją przecież ludzie, osobiście pamiętający to i owo :).
  Wystarczy zadać im ODPOWIEDNIE pytania.. A nie JUŻ A PRIORI ukierunkowujące tok myślenia i odpowiedzi świadków, jak się to robi powszechnie w “dziennikarstwie” 🙂
  Normalny Polak myśli, że wojna wyglądała tak, jak ją opisał Przymanowski w Czterech pancernych i psie 🙂 .. Albo jak w Stawce większej niż życie 🙂
  A Korwin-Mikke powiedział tutaj rzetelną PRAWDĘ przecież 🙂
  Niemcy, jeśli nie byli akurat ŻYDOWSKIMI degeneratami w mundurach SS, czy GeStaPo – byli w większości ludźmi CYWILIZOWANYMI, nawet jeśli – na czasie – aroganckimi i zachowującymi się wielkopańsko, ulegając goebbelsowskiej, obowiązującej propagandzie..
  W porównaniu z nimi – “ROSYJSKA” dzicz, z wiosek w Azji, pognana na wajnu, z pistoletami żandarmerii wycelowanymi w plecy, NIE DAŁA sie porównać do regularnego wojska niemieckiego, gdzie obowiązywały jakieś zasady (od których oczywiście było bardzo wiele odstępstw, bo przecież Polacy NIE poddawali się biernie okupantowi, lecz psuli i zabijali, co się dało, byle zaszkodzić okupantowi, co powodowało oczywiście krwawe odwety, ze strony przecież silniejszego okupanta..).
  W mediach NIE MA raczej wypowiedzi ludzi, pamiętających tamte czasy, szczególnie na wschodzie Polski, po wkroczeniu Ruskich, bo nie bardzo są one poprawne politycznie, NAWET pomimo jawnej i chamskiej SZCZUJNI na Ruskich obecnie..
  Za to narasta też i SZCZUJNIA teraz na NIEMCÓW, gdy zanika jakikolwiek trzeźwy rozsądek i osąd sytuacji, a do głosu dochodzą, CELOWO ROZHUŚTYWANE, EMOCJE prostego ludu..
  Właśnie na portalach takich, jak ten tutaj, prawy.pl księdza Halwy, alexjones.pl i innych
  A gdy pojawi się wypowiedź kogoś MĄDREGO, jak np. rzeczony Korwin-Mikke, jest z punktu,k już w tytule, prezentowana PEJORATWNIE, wyrwana z kontekstu, bo Mikke, gdyby dano mu czas na wyjąkanie reszty 🙂 – pewnie i uzasadniłby sensownie wygłoszone (zdaniem Autora i Komentatorów tutaj i gdzie indziej) HEREZJE :)..
  Zaprawdę, odechciewa mi się wchodzić na te gówniane portale, typu tych wymienionych wyżej..
  Ale niestety – nie bardzo istnieje alternatywa…
  Polska..chyba już zginęła 🙁 …

  1

  1
 2. I ja głupi głosowałem na Pana. Obiecuję poprawę przy następnych wyborach. Siedzi pan cichutko aż do wyborów potem zgarnia część około prawicowych/narodowościowych głosów i po wyborach cisza, jak makiem zasiał

  6

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.