Januszowi Korwin-Mikkemu nie podobają się gospodarcze pomysły PiS-u, zwłaszcza polityka rozdawnictwa, która zawsze łączy się z potrzebą odbierania obywatelom pieniędzy.

„Ministerstwo Finansów ogłosiło, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej źle policzyło pieniądze potrzebne na program Rodzina 500 plus. Mam wobec tego pytanie: czy minister do spraw rodziny podał się po tym do dymisji? W normalnym kraju minister, który podał fałszywe dane do sporządzenia ustawy, podaje się do dymisji. Czy ktokolwiek z ministerstwa rodziny w ogóle wyleciał za taki blamaż?” – pytał Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej i dodał: „Rząd zajmuje się rozdawaniem i zapomina, że żeby rozdać, musi najpierw jeszcze więcej ludziom zabrać. PiS przewiduje różne wydatki, obiecane w kampanii wyborczej, które teraz zrujnują budżet”.

„Apeluję do PiS-u. Mam nadzieje, że znajdzie się przynajmniej 5 lub 6 rozsądnych posłów w PiS-ie, np. ludzie pana Gowina, którzy powiedzą: non possumus. Zadłużenie kraju już w tej chwili jest bardzo duże” – powiedział JKM.

 

Najwyższy Czas!/mn