Dziennikarze tygodnika „ABC” dotarli do wstępnego bilansu audytu w ministerstwach i spółkach skarbu państwa po dwóch kadencjach rządów Platformy Obywatelskiej.

Według gazety bilansem ośmiu lat rządów PO są szafy wypełnione butelkami wódki, setki tysięcy złotych wydane na przyjemności dla działaczy czy miliony przeznaczone dla mediów i firm doradczych.

Dziennikarze tygodnika piszą m.in. o marnotrawieniu publicznych pieniędzy w spółce PKP Intercity. Przykładem może być sytuacja z listopada ub.r. Kilka dni przed odwołaniem szefostwa spółki, podpisano umowę z firmą zajmującą się zakupem mediów dla działań wizerunkowo-produktowych na rzecz PKP Intercity. Umowa będzie ważna jeszcze dziewięć miesięcy, ale okazuje się, że cała suma miała zostać rozdysponowana w ciągu miesiąca, czyli jeszcze przed nowym rokiem.

Na łamach „ABC” pojawiają się również informacje, o których pisaliśmy kilka dni temu. Chodzi o liczne alkohole zakupione przez poprzednią panią premier. W „szafach” po Ewie Kopacz zostało ok. 350 sztuk wina, likierów, koniaku i wódki.