fot. flickr.com

Andrzej Duda wraz z małżonką udali się dziś z oficjalną wizytą do Słowenii. Na miejscu dojdzie m.in. do spotkania z prezydentem Borutem Pahorem i premierem Miro Cerarem.

Jak podkreślił minister Krzysztof Szczerski, ważnym politycznym aspektem wizyty prezydenta Dudy w Słowenii będzie współpraca w ramach Trójmorza, czyli krajów położonych nad Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem. Prezydent RP zabiega o zacieśnienie relacji regionalnych w tym formacie, a Słowenia jest ważnym nadadriatyckim partnerem tego trójkąta.

Rozmowy z prezydentem Pahorem mają dotyczyć politycznej współpracy w ramach Trójmorza, ale także przyszłości Unii Europejskiej. Prezydenci planują wydać wspólne oświadczenie dotyczące UE. W czasie spotkań politycznych istotna będzie również rozmowa trójstronna prezydentów Andrzeja Dudy i Boruta Pahora z przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny.

Wizyta prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Słowenii ma także wymiar gospodarczy. W poniedziałek z udziałem prezydentów dwóch krajów odbędzie się Forum Inwestycyjne Polsko-Słoweńskie.

1 KOMENTARZ

  1. Wstępując do NATO i UE graniczymy z kilkoma morzami i nawet oceanem, więc bajdurzenie o jakimś trójmorzu czy międzymorzu przez jakiegoś Szczerskiego, który zgrywa się na wielkiego polityka, jest żałosne i śmieszne.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.