TVN znalazł się pod lupą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ze względu na propagowanie mowy nienawiści i nawoływanie do niej.

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała część stawianych zarzutów za zasadne” – głosi komunikat na stronie internetowej Rady. Dotyczy on skargi Krystyny Pawłowicz z października ubiegłego roku. Posłanka PiS-u zarzucała TVN-owi, że w wybranych wydaniach programu informacyjnego stacji przekazywano materiały „sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania”.

„Efektem permanentnej stronniczości i konsekwentnej pogardy dla posłów i przedstawicieli obecnych władz w materiałach informacyjnych w ‘Faktach’ TVN, jest iż czuję się osobiście, podobnie jak inni posłowie PiS, obiektem nieustannego zaszczuwania” – napisała w skardze do KRRiT Krystyna Pawłowicz. Pismo dotyczyło wybranych wydań „Faktów” od 30 września do 24 października.

„Mimo iż jesteśmy posłami wybranymi w demokratycznych wyborach, w programach ‘informacyjnych’ ‘Fakty’ TVN jesteśmy obiektami permanentnego ‘przemysłu pogardy’, aktów napadów medialnych, kłamstw, aktów nienawiści, chamstwa i braku kultury oraz demoralizowania opinii publicznej, w tym dzieci – które propaguje TVN w programach ‘Fakty’, czym narusza warunki swej koncesji, ustawę o radiofonii i telewizji oraz konstytucję” – dodała Pawłowicz.

W odpowiedzi Rada uznała część stawianych zarzutów za zasadne. „Zawarte w skardze audycje zawierają negatywnie ocenione przez KRRiT, świadome działania nadawcy związane z akcentowaniem tylko określonych informacji, a omijaniem innych, niereagowaniem na nieprawdę, podsycaniem społecznego napięcia, dążeniem do sensacji, a także ukierunkowaniem wszelkich negatywnych emocji widza bezpośrednio pod adresem konkretnych osób i grup, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści” – głosi komunikat KRRiT. Rada wezwała TVN do „unikania w przyszłości tego typu narracji”.

2 KOMENTARZE

 1. To i Pani Monika Stokrotka się załapuje na to “Pierwsze Poważne Pogrożenie Palcem w Bucie” (“PPPPwB”),
  jak rozumiem ?..
  Nooo, to pewnie Pani Monika dostanie czkawki ze strachu 😀 …
  Oraz Lisiarnia ? 🙂
  A Pan Tomasz Liseł – to już osra się z bojaźni, aż po samą szyję i pięty ? 🙂 …
  Np, ale zawszeć to jakiś SYGNAŁ poszedł od Pana Prezia, żeby jednak miarkować się deczko 🙂
  Przede wszystkim, pod adresem Pana jenerała Dukaczewskiego, bez którego akceptu – NIC się przecież nie ruszy, choćby nie wiem, pod auspicjami jakich awstryjackich mafii żydo-medów Ringier Axel Springer, ukrywały się “polskie” lisowskie Newsweeki :).
  No, TVN akurat – jest ekspozyturą “naszych” “służb”, czyli wspomnianego Pana Jenerała 🙂 ..
  mm !.. Czyżby mafie zaczynały się właśnie kopać już WYŻEJ nieco, niż tylko do nakazanej przez Magdalenkę, wysokości “do kostek” ?…

  4

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.