TVN znalazł się pod lupą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ze względu na propagowanie mowy nienawiści i nawoływanie do niej.

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała część stawianych zarzutów za zasadne” – głosi komunikat na stronie internetowej Rady. Dotyczy on skargi Krystyny Pawłowicz z października ubiegłego roku. Posłanka PiS-u zarzucała TVN-owi, że w wybranych wydaniach programu informacyjnego stacji przekazywano materiały „sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania”.

„Efektem permanentnej stronniczości i konsekwentnej pogardy dla posłów i przedstawicieli obecnych władz w materiałach informacyjnych w ‘Faktach’ TVN, jest iż czuję się osobiście, podobnie jak inni posłowie PiS, obiektem nieustannego zaszczuwania” – napisała w skardze do KRRiT Krystyna Pawłowicz. Pismo dotyczyło wybranych wydań „Faktów” od 30 września do 24 października.

„Mimo iż jesteśmy posłami wybranymi w demokratycznych wyborach, w programach ‘informacyjnych’ ‘Fakty’ TVN jesteśmy obiektami permanentnego ‘przemysłu pogardy’, aktów napadów medialnych, kłamstw, aktów nienawiści, chamstwa i braku kultury oraz demoralizowania opinii publicznej, w tym dzieci – które propaguje TVN w programach ‘Fakty’, czym narusza warunki swej koncesji, ustawę o radiofonii i telewizji oraz konstytucję” – dodała Pawłowicz.

W odpowiedzi Rada uznała część stawianych zarzutów za zasadne. „Zawarte w skardze audycje zawierają negatywnie ocenione przez KRRiT, świadome działania nadawcy związane z akcentowaniem tylko określonych informacji, a omijaniem innych, niereagowaniem na nieprawdę, podsycaniem społecznego napięcia, dążeniem do sensacji, a także ukierunkowaniem wszelkich negatywnych emocji widza bezpośrednio pod adresem konkretnych osób i grup, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści” – głosi komunikat KRRiT. Rada wezwała TVN do „unikania w przyszłości tego typu narracji”.

2 KOMENTARZE

 1. To i Pani Monika Stokrotka się załapuje na to “Pierwsze Poważne Pogrożenie Palcem w Bucie” (“PPPPwB”),
  jak rozumiem ?..
  Nooo, to pewnie Pani Monika dostanie czkawki ze strachu 😀 …
  Oraz Lisiarnia ? 🙂
  A Pan Tomasz Liseł – to już osra się z bojaźni, aż po samą szyję i pięty ? 🙂 …
  Np, ale zawszeć to jakiś SYGNAŁ poszedł od Pana Prezia, żeby jednak miarkować się deczko 🙂
  Przede wszystkim, pod adresem Pana jenerała Dukaczewskiego, bez którego akceptu – NIC się przecież nie ruszy, choćby nie wiem, pod auspicjami jakich awstryjackich mafii żydo-medów Ringier Axel Springer, ukrywały się “polskie” lisowskie Newsweeki :).
  No, TVN akurat – jest ekspozyturą “naszych” “służb”, czyli wspomnianego Pana Jenerała 🙂 ..
  mm !.. Czyżby mafie zaczynały się właśnie kopać już WYŻEJ nieco, niż tylko do nakazanej przez Magdalenkę, wysokości “do kostek” ?…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.