Foto: parezja.pl

W piątek przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się protest przeciwko reformie KRS i Sądu Najwyższego. Do udziału w wydarzeniu namawia opozycja… i sam rzecznik KRS.

Piątkowy protest przeciwko reformie sądownictwa budzi duże emocje w szeregach opozycji. Do udziału w manifestacji namawia m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz z .Nowoczesnej. Niestety w sprawę angażują się nie tylko politycy.

Do wzięcia udziału w proteście namawia też rzecznik KRS Stanisław Żurek.

Projekty tych ustaw spotkały się z krytyką Krajowej Rady Sądownictwa, stowarzyszeń sędziowskich, ale także środowisk prawniczych, ekspertów, pracowników naukowych i wielu organizacji obywatelskich – powiedział Żurek.

Rzecznik KRS uważa, że projekty ws. Sądu Najwyższego i KRS są zamachem na niezależność wymiaru sprawiedliwości.

Zawarte w nich rozwiązania likwidują niezależność sądów, dlatego razem ze stowarzyszeniami sędziowskimi: Iustitia i Themis informujemy wszystkich, dla których ważne są niezależne instytucje gwarantujące prawa obywatelskie, że spotykamy się w piątek o godzinie 19:00 przed Pałacem Prezydenckim i przed wszystkimi sądami w całym kraju. W ten sposób wyrazimy naszą opinię o niszczeniu demokratycznego państwa prawa – czytamy w komunikacie rozesłanym do mediów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.