Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Kapłan, który znany jest z pielęgnowania pamięci na temat ludobójstwa na Wołyniu, popadł w konflikt m.in z „Gazetą Polską”, która w ostatnich miesiącach cenzurowała krytyczne wobec wydarzeń na Ukrainie teksty. Teraz ksiądz Zaleski idzie na wojnę z portalem fronda.pl.

Jak napisał wczoraj na swoim blogu w portalu onet.pl, skandal z podawaniem wyników wyborów samorządowych, wywołał najróżniejsze komentarze dziennikarzy co jest efektem wolności słowa. Zdaniem księdza Isakowicza – Zaleskiego:

„Jest jednak granica, której dziennikarzom przekraczać nie wolno. Tę granice przekroczyła niestety Fronda.pl, która lansuje się jako „portal poświęcony”. Jej wczorajszy tekst zatytułowany „V kolumna Putina zajmuje PKW. Gdzie jest państwo Polskie?”, to nie tylko paszkwil, ale manipulacja i skrajna propaganda godna  prasy partyjnej z epoki Władysława Gomułki. Po prostu dziennikarskie dno. Dlatego też zgłaszam niniejszym ów portal do tytułu Hieny Roku”.

Tytuł Hieny Roku przyznaje co roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich osobom, które zdaniem SDP: „wyróżnili się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej”.