foto: commons.wikimedia.org/Bartosz Staszewski

Znany były ksiądz i aktualny gej Krzysztof Charamsa kolejny raz razi swoimi pseudoteologicznymi wynurzeniami. Tym razem miał czelność nazwać coming out misją i powołaniem każdego homoseksualisty, a nawet sakramentem.

Były duchowny promuje swoją książkę, w której atakuje Kościół za „hipokryzję”. Jak przekonuje, dopiero po swoim „buncie” jest szczęśliwym księdzem. „Jestem szczęśliwym, wolnym księdzem. Dopiero dziś w pełni zrealizowałem swoje powołanie, mam światową parafię, prawdziwe kontakty z ludźmi i normalnie rozmawiam o tym, czym jest ludzkie szczęście i czym jest nasze pragnienie chwili pokoju, spotkania i, tak, Boga” – powiedział.

„To Kościół mnie nie oszczędzał, bo Kościół nie oszczędza osób homoseksualnych, nie oszczędza kobiet ani ofiar pedofilii. Ja oszczędzam Kościół, opowiadam mu tylko doświadczenie cierpienia, jakie zadał i wciąż zadaje innym. (…) Ta książka to wulkan pasji człowieka wierzącego, który kocha swoją rodzinę, którą jest Kościół. (…) Ja nie tylko mogę, ale mam też moralny obowiązek, żeby to wszystko powiedzieć, i to bez owijania w bawełnę” – stwierdził.

„Ja nie mam wątpliwości, że każda osoba homoseksualna ma misję coming outu. To jest jego/jej powołanie. Dla mnie jako katolika to sakrament. Tak!” – podkreślił i dodał: „Na ten temat istnieje już obszerna refleksja queer theology. Działanie coming outu jest sakramentem, wyzwoleniem, łaską”.

2 KOMENTARZE

  1. Ktoś, kto powinien z racji misji potępiać sodomiczne grzechy wmawia nam, że ta sodomia to coming out i że taki jest porządek świata i że każda ciota powinna mieć taką misję…Sodoma z Gomorą

    2

    0
  2. Coming out może i jest wyzwoleniem, ale dla umysłu chorego i wypaczonego. Zdrowy mentalnie człowiek nie musi się borykać z samym sobą, a tym bardziej nie ma w sobie nic, co by mysiał “akceptować” po jakichś szczególnych “zmaganiach” intelektu z naturą… Całe szczęście, i dla nas i dla takich jak Charamsa, że sprawiedliwość wymierzy Ten, który ustanowił prawo. Bo każdy, póki żyje, ma okazję się opamiętać; chociaż jak wiemy, na wielu Pan zsyła ostry obłęd, aby pokazać na nich swoją wielkość i niezmienność tego, co postanowił…

    6

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.