Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu „Naszemu Dziennikowi”. Mówił w nim, o potrzebie promowania polskiej kultury.

Mamy wielkich Polaków, ludzie chcą przykładów. Ktoś ma w tym biznes, by nam wtłaczać, że Polak to nikt. Musimy to zmienić — powiedział Rydzyk.

Odniósł się również do ataków na swoje radio i telewizję.

Jednym z największych problemów Radia jest fakt rozpowszechniania kłamliwych tekstów na jego temat. Rzucone w eter kłamstwo jest utrwalane poprzez bezmyślne powtarzanie – wyjaśniał.

My nie wiemy, gdzie to radio dochodzi. Spotykam przeróżne historie. Dlatego proszę, by ludzie nie powtarzali złych opinii o Radiu rozpowszechnianych przez złą propagandę i jej funkcjonariuszy, lecz mieli swój rozum. Dziękuję Panu Bogu, że mnie tak wychowali, że nie powtarzałem za kimś, lecz musiałem sprawdzić. Wszystko staram się sam sprawdzić, a nie powtarzać za innymi — powiedział Tadeusz Rydzyk.

Wincenty Witos mówił, że Polski nie uratuje nawet geniusz, ale cały świadomy Naród. Nie tylko świadomy, ale i z sumieniem prawym, bo i Hitler i Stalin byli świadomi, ale ich sumienia były złe. Pan Bóg nas przygotowuje. Budujemy Królestwo Boże na ziemi i zmierzamy do Królestwa Niebieskiego — podsumował.

źródło:Nasz Dziennik/wpolityce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.